Rīgā atvērts Ziemeļeiropā vienīgais 'Muzejs tumsā'
Foto: Publicitātes foto

Rīgā, Ķengaraga ielā 1A, atvērts durvis vēris "Muzejs tumsā" – muzejs, kur viss atrodas absolūtā tumsā, neko nav iespējams redzēt, taču ir iespējams sajust, informēja ''Baltic Evets'' pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzeja viesi neredzīga gida pavadībā tumsā varēs iepazīt objektus, izmantojot dažādas maņas – dzirdi, tausti, ožu un garšu. Projekta "Muzejs tumsā" mērķis ir mazināt stereotipus par cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Muzejā paredzētas dažāda formāta programmas grupu saliedēšanai un īpašas apmācības korporatīvajiem klientiem. Viesiem būs pieejamas gan individuālas, gan grupu ekskursijas, ekskursijas bērniem, studentiem, pieaugušajiem, kā arī meistarklases un degustācijas.

''Es izveidoju tādu projektu Latvijā, lai cilvēkiem būtu iespēja veikt aizraujošu ceļojumu savu izjūtu un sajūtu pasaulē, kā arī pārliecināties, ka cilvēkiem ar invaliditāti patiesībā ir nepieciešams vairāk laika, lai apgūtu jaunas prasmes, spējot saglabāt pozitīvu attieksmi. Šodien tas ir vienīgais projekts Ziemeļeiropā, bet vairākās valstīs tādi muzeji jau sen ir populāri. Projekta mērķis ir paaugstināt toleranci sabiedrībā pret cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kā arī nojaukt barjeras saziņā ar cilvēkiem ar invaliditāti,'' stāsta projekta autors Maksims Mihejevs.

Plašāka informācija pieejama muzeja mājaslapā www.muzejstumsa.lv.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form