Septiņas dabas takas Kurzemē, kas neliks vilties
Foto: Andra Briekmane

Ja pirms lielajām rudens lietavām vēl sanāk atvēlēt mirkli kādai pastaigai, tad Kurzeme noteikti ir vieta, kur braukt izlocīt kājas. Šoreiz "Tūrisma Gids" saulītē izcēlis septiņas interesantas dabas takas, kas neliks vilties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Noslēpumainā Embūtes senleja

Septiņas dabas takas Kurzemē, kas neliks vilties
Foto: Alise Lūse

Embūte reiz bijusi sena apdzīvota un sakrāla vieta, turklāt tā ir viena no skaistākajām un noslēpumainākajām teritorijām Kurzemē. Dabas parks Embūtē izveidots 1977. gadā, aizsargājot senlejas vērtīgās gravas un domājot par nogāžu mežu aizsardzību.

Senlejas iepazīšanai izveidota lokveida dabas taka un izbūvētas ērtas laipas, kāpnes, skatu platformas un skatu tornis. Taku ieteicams sākt no Embūtes tūrisma informācijas centra, kur var iegūt arī informāciju par nozīmīgākajiem apskates objektiem.

Septiņas dabas takas Kurzemē, kas neliks vilties
Foto: Alise Lūse

Ejot pa dabas taku, kas sniedzas aptuveni trīs kilometru garumā, noteikti vērts apmeklēt Embūtes agrākās muižas un vācu bruņinieku pils drupas, kuršu jeb Induļa pilskalnu, Joda leju, Joda dambi, kā arī jau minēto skatu torni. Tāpat vērts iziet caur ielejas vārtiem un apmeklēt Embūtes baznīcas drupas.

Vairāk lasi te.

Tags

Dabas taka Kurzeme Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form