Septiņas dabas takas Vidzemē, kas neliks vilties
Foto: DELFI

Kamēr vien aiz loga nebeidzami nelīst vai degunā nekniebj negants sals, attaisnojuma palikt iekštelpās īsti nav. Tāpēc jāizbauda katra labā diena, lai izkustētos un apskatītu ko jaunu. Šoreiz "Tūrisma Gids" piedāvā iepazīties ar septiņām interesantām dabas takām Vidzemē, kas noteikti neliks vilties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ungurpils parka takas

Ja sanācis paviesoties Ungurpilī, Alojas novadā, tad noteikti vērts doties uz Ungurpils parku, kur izvijušās kā skaisti iestaigātas dabas takas, tā īpaši izveidota ratiņtrase ar izzinošiem stendiem.

Taka ved gar gleznaino Ungurpils dzirnavu ezera krastu, kas ir viena no Alojas novada dabas pērlēm. Dzirnavu ezerā sastopamas trīs peldošās salas – savulaik šādu salu bijis pat 12, bet laika gaitā tās saaugušas kopā ar krastu.

Kā pastāstīja dabas taku entuziaste Alise Lūse, kas tur paviesojusies pavisam nesen, pastaigu ieteicams sākt ar skatu torņa apmeklējumu, kas paver jauku ainavu uz ezeru un pašu parku, un tālāk doties blakus esošajā muižas parkā uz pašu ratiņtrasi – dabas zinību klasi, kas ved gar ezeru un 14. gadsimta pils mūra drupām.

Septiņas dabas takas Vidzemē, kas neliks vilties
Foto: Alise Lūse

Ratiņtrase veidota kā koka laipa ar vairākām izzinošām platformām, kurās uzstādītas informatīvās plāksnes, kas sniedz zināšanas par Ungurpils vēsturi, Dzirnavezeru, parka kokiem un krūmiem.
Ratiņtrase ir 0,7 kilometrus gara, vienvirziena, taču aktīvākie takotāji pastaigu var turpināt pa citām parkā iestaigātajām zemes taciņām, jo pats Ungurpils parks ir 5,6 hektārus liels.

Lasīt vairāk

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas taka Pārgājieni Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form