Septiņas idejas aktīvai un interesantai atpūtai Krimuldas apkārtnē
Foto: G. Grīnvalds, A. Rūsiņš, no Krimuldas novada arhīva

Vieta ar rotaļīgo nosaukumu Krimulda atrodas pavisam netālu no Rīgas un tiem, kas jau vairākkārt bijuši Siguldā un Turaidā, noteikti noderēs ieteikumi, ko apskatīt, tā teikt, braucot pa otru Gaujas krastu. Lūk, objekti, ko apskatīt un izmēģināt Krimuldas novadā ieteica šīs pašvaldības tūrisma speciālisti.

Kubeseles dabas taka

Septiņas idejas aktīvai un interesantai atpūtai Krimuldas apkārtnē
Foto: Simona Čeičiniece

GPS: 57.1636608, 24.7684662

Dabas skaistumu un daudzveidību Krimuldas novadā var iepazīt 3,6 kilometrus garajā Kubeseles dabas takā. Tā sākas un beidzas pie Krimuldas evaņģēliski luteriskās baznīcas. Taka ved gar vēstures un ģeoloģiskiem pieminekļiem Runtiņupītes krastos no Krimuldas baznīcas līdz Gaujai.

Septiņas idejas aktīvai un interesantai atpūtai Krimuldas apkārtnē
Foto: Simona Čeičniece

Šķērsojot Runtiņu par pusloka tiltiņu un paejot garām Tējas namiņam, skatam paveras Kubeseles pilskalns, uz kura 1775. gadā uzcelta mācītāja māja. Pilskalna pakājē, Runtiņupītes krastā ir uzkalniņš, kas tiek uzskatīts par Kaupo kapa vietu. Netālu no Kaupo uzkalniņa atrodas ar teikām apvītā Kubeseles jeb Runtiņala, kas ir aizsargājams ģeoloģisks objekts. Tālāk cauri Gaujmalas mežiem, vairākkārt šķērsojot Runtiņu, lokveida taka nonāk pie Saulstaru alas smilšakmens atsegumā. Tālāk skatam atklājas Lielais akmens jeb Runtiņa avotakmens, pie kura iztek spēcīgs avots. Gaujas krastā redzami Gaujas plostnieku darba liecinieki – betona enkurkluči, turpat ir atpūtas vieta, zina stāstīt Linda Bernarde, Krimuldas novada domes Attīstības nodaļas projekta vadītāja.

Septiņas idejas aktīvai un interesantai atpūtai Krimuldas apkārtnē
Foto: Simona Čeičiniece

Source

Tūrismagids

Tags

Aktīvā atpūta Ekskursija Pārgājiens Krimulda Latvija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form