Septiņi interesanti industriālā tūrisma objekti Latgalē
Foto: V,Skudre

Ja plāno doties ekskursijā pa Latgali, tad viens no veidiem, kā iepazīt šīs puses vērtības un vēstures stāstus, ir doties pa pēdām industriālajām mantojumam. Sākot ar dzirnavām, beidzot ar skrošu rūpnīcu, linu audzēšanas tehnoloģijām un citiem interesantiem objektiem. Ar ko sākt? Atbildes sniedz Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daugavpils skrošu rūpnīca


Daugavpils skrošu rūpnīca ir dibināta 1885. gadā un ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā, kā arī vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā. Tāpat vērts pieminēt, ka tas ir viens no vecākajiem industriālā tūrisma mantojuma objektiem Latvijā, turklāt rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis.

Rūpnīca piedāvā apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt unikālajā 31,5 metrus augstajā tornī, zem kura atrodas 13,5 metrus dziļa dzesēšanas aka. No rūpnīcas torņa paveras skats uz skaisto Baznīcu kalnu, pilsētas centru un tālumā esošajiem cietokšņa vaļņiem. Pēc rūpnīcas apskates ikvienam ir iespēja izmēģināt saražoto produkciju rūpnīcas šautuvē.

Septiņi interesanti industriālā tūrisma objekti Latgalē
Foto: Publicitātes attēli

Аdrese: Varšavas iela 28, Daugavpils
Tālrunis: + 371 27766655, + 371 29974604

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form