Septiņi skatu torņi Latvijā, ko vērts apmeklēt
Foto: Linda Lielauza

Skatu torņu apmeklēšana ir lielisks veids, kā apceļot Latviju un paskatīties uz ierastajām ainavām no cita rakursa. Kurp doties? Šoreiz "Tūrisma Gids" iesaka doties uz šiem septiņiem skatu torņiem, ko vērts apmeklēt.

Skatu tornis Durbē

Šī gada pavasaris atnāca ar jaukiem pārsteigumiem visiem aktīvajiem Latvijas apceļotājiem - Durbes ezera krastā atklāja jaunu skatu torni un izveidoja arī pastaigu taku.

Jaunais skatu tornis Durbes ezera krastā izbūvēts pēc Durbes novada domes iniciatīvas 2018. gadā Kurzemes plānošanas reģiona vadītā projekta "Dabas tūrisms visiem" ("UniGreen") īstenošanas gaitā ar "Interreg" Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam atbalstu, lai sniegtu iespēju gan ornitologiem, gan visiem citiem putnu mīļiem un interesentiem vērot ezerā mītošos putnus un baudīt mierpilno ezera apkārtni.

Septiņi skatu torņi Latvijā, ko vērts apmeklēt
Foto: Alise Lūse

Pie torņa labiekārtota arī atpūtas zona. Ezera infrastruktūra tiek veidota tā, lai tai var piekļūt arī cilvēki ratiņkrēslos. Ezera krastā pieejamas piknika vietas un peldvieta, kā arī kempingi, kur tiek piedāvātas naktsmītnes un laivu noma. Pie torņa pieejami arī QR kodi, kuri, noskenējot ar viedtālruni, sniedz iespēju noklausīties audio latviešu un angļu valodās par ezeru un tā apkārtni.

Netālu no torņa izveidota arī pavisam jauna, gandrīz divus kilometrus gara pastaigu taka, kas ved gar Durbes pilskalnu un Durbes dīķi.

Lasīt vairāk

Source

Tūrismagids

Tags

Skatu torņi Aktīvā atpūta Dabas aizsardzības pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form