Siguldā durvis ver unikāla retro velosipēdu izstāde no Itālijas
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 28. augustā, pulksten 18 Zinātnes ielā 7B, Siguldas pagasta Kultūras namā, durvis vērs unikāla retro velosipēdu izstāde "Visa dzīve vienā divritenī", kas uz Siguldu atceļojusi no Itālijas pilsētas Rimini.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atklāšanas pasākumā par īpašo tā laika Itālijas noskaņu parūpēsies akordeonists Kaspars Gulbis, pasākuma vadītājs – Edijs Everss, kā arī Siguldas Tautas teātra aktieri un deju kolektīva "Dūka" dalībnieki.

Izstādes kolekcijas autors ir itāļu maiznieks Mauricio Urbinati. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt 30 unikālus sava amata meistaru "darba kabinetus", kuri ražoti posmā no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta pirmajai pusei. Ikviens eksponāts ir gan pārvietošanās līdzeklis, gan arī darba kabinets uz riteņiem, īpaši pielāgots konkrētas profesijas pārstāvim. Miesnieka transportlīdzeklis ir aprīkots ar ērtu gaļas mašīnu, lai uz vietas varētu pagatavot pircējam svaigu malto gaļu. Ārsta divriteni rotā sarkans krusts uz rāmja un vairākas aptieciņas, kā arī kastes medicīnas instrumentu pārvadāšanai. Bārddziņa velosipēdu papildina skūšanās un modernu frizūru veidošanas instrumenti, kā arī glīta bļodiņa uz stūres. Amatnieku divriteņu izstāde ir iespēja atcerēties vai varbūt pirmoreiz mūžā ieraudzīt pagājušā laikmeta sadzīves priekšmetus – pirmais pārnēsājamais telefons, kinoprojektors, patafons, fotoaparāts, atslēgu dublikators un citas agrāk neiedomājamas lietas.

Apmeklētāji aicināti uz izstādi "Visa dzīve vienā divritenī" doties ar savu velosipēdu, tādējādi gūstot iespēju labāk salīdzināt mūsdienu braucamrīkus ar izstādē apskatāmajiem, unikālajiem retro velosipēdiem.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form