Siguldas pils kvartālā atklās Dzīvā sudraba muzeju
Foto: Agnese Zeltiņa

10. jūlijā no pulksten 16 radošā un darbīgā gaisotnē notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apmeklējot Dzīvā sudraba muzeju Siguldas pils kvartālā, ikvienam būs iespēja aplūkot brīnišķīgus mākslas darbus, kas veidoti no sudraba, piemēram, "Noasa šķirstu", kas tapis pēc "Vecās derības" motīviem. Tāpat būs iespēja uzzināt katra mākslas darba rašanās stāstu un iepazīt sudraba dažādās īpašības, dodoties ekskursijā gida pavadībā, kā arī piedalīties sudraba ūdens degustācijā. Drīzumā radošajā Siguldas pils kvartālā tiks uzsākta arī jauno juvelieru apmācība, kas būs pirmais šāda veida izglītojošais projekts Siguldā.

"Dzīvā sudraba muzeja pievienošanās Siguldas pils kvartāla saimei ir ļoti liels ieguvums gan kvartāla attīstībai, gan pilsētas viesiem. Oļegs Auzers amatnieku aprindās Eiropā zināms kā viens no talantīgākajiem sava amata meistariem, plūcot starptautisku atzinību jau vairāku gadu garumā. Tāpēc Siguldas pils kvartālā, kur jau šobrīd vienkopus pulcējušies vairāki lieliski sava amata meistari, šis ir būtisks papildinājums," tā Siguldas attīstības aģentūras direktore Dace Preisa.

Siguldas pils kvartāla svētki šovasar ļaus iepazīt dažādas amatu prasmes, jo apmeklētāji varēs izmēģināt radošā kvartāla uzņēmēju piedāvājumus – pagatavot savas smaržas, papīrdarbnīcā izveidot savu apsveikumu kartīti vai īpašu vēstuli, tāpat varēs aplūkot rotkaļa un nameja gredzenu darināšanas paraugdemonstrējumus. Mazākie kvartāla apmeklētāji pēc Mārtiņa ziepju burbuļu šova varēs piedalīties kaltiņu vai Siguldas saldējuma meistarklasē, savukārt interesenti varēs iesaistīties vainadziņu, rokassprādžu un citu skaistumlietu darināšanā, kā arī svilpaunieku veidošanas meistarklasē. Darbosies arī restorāna "Kungu rija" vasaras terase. Tāpat 10. jūlija izskaņā ar grupas "Queen" hitiem pašmāju grupas "QueenTessence un Riharda Saules" izpildījumā tiks ieskandināta Siguldas muzikālā vasara, jo turpmāk Siguldas pils kvartālā ik nedēļu notiks bezmaksas kultūras notikumi, koncerti, kino vakari: Valters Pūce un Dainis Tenis ar koncertprogrammu "Bez elektrības", Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs no grupas "Astro'n'out", uzstāsies arī "Kremerata Baltica" solisti un "Latvian Blues Band" ar koncertu "Grandpa's Blues", kā arī citi.

Jau ziņots, ka Siguldas pils kvartāla pārveide sākās 2015. gadā un šajā gadā apmeklētājiem tiks atvērta arī Siguldas Jaunā pils, piedāvājot mūsdienīgas ekspozīcijas un restaurētās romantisma interjera telpas. Savukārt Siguldas pils kvartālā vienkopus pulcējas vairāk nekā 15 radoši Siguldas novada uzņēmēji, piedāvājot iespēju aplūkot viņu radošo darba procesu, piedaloties meistardarbnīcās vai pavadot brīvo laiku videi draudzīgā un iedvesmojošā vidē, kā arī iegādājoties unikālus suvenīrus vai dāvanas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form