Skaisti kadri, kuros iemūžināta Latvijas piekrastē novērota ziemeļblāzma

Skaisti kadri, kuros iemūžināta Latvijas piekrastē novērota ziemeļblāzma
Foto: Andris Jermuts

Kamēr citi saldi guļ, daži steidz ārpus mājas, lai novērotu krāšņas dabas parādības. 10. aprīlī fotogrāfs Andris Jermuts uzņēmis skaistos kadrus Ķesterciema pludmalē – tur vēlā vakarā gozējusies ziemeļblāzma.

Savā feisbuka ierakstā viņš min, ka vislabākos kadrus izdevies noķert ap pulksten 23, taču ziemeļblāzma nav bijusi tik manāma un liela kā citas reizes. Tā kā gaisa temperatūra arī nav bijusi diez ko augsta, nācies nedaudz pasalt, taču pēc pāris stundu gaidīšanas izdevies nofotografēt mazu ziemeļblāzmu.

Kāvi jeb ziemeļblāzma ir atmosfēras augšējo slāņu spīdēšana, gaisa molekulām mijiedarbojoties ar Saules vēja daļiņām. Ziemeļblāzma tiek dēvēta arī par "Aurora borealis" ziemeļu puslodē, par "Aurora australis" dienvidu puslodē.

Starp citu, arī martā fotogrāfam izdevās šo neparasto parādību iemūžināt – tad nakts debesīs bijusi redzama spilgti zaļa un dzeltena līnija pie horizonta. Bildes vari atrast šeit. Ja vēlies salīdzināt, kā šī parādība izskatījās arī pagājušajā gadā, lūko te!

Bet šajā rakstā rodamas iespaidīgas fotogrāfijas, kurās Ventspils apkārtnes debesis ziemeļblāzmas dēļ rotājas dažādās krāsās.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl