Slēpot, staigāt un apskatīt jaunus objektus: ko ziemā darīt Jūrmalā
Foto: Artis Veigurs, Jūrmalas pilsētas arhīvs

Laikā, kad kultūrvietas klātienes apmeklējumam ir slēgtas, Jūrmala aicina pavadīt laiku svaigā gaisā un doties ziemas pastaigās kūrortpilsētā – izstaigāt piesnigušās dabas takas, izbaudīt Jūrmalai raksturīgo arhitektūru, vēstures un mākslas objektus āra telpā. Aktīvākai atpūtai – iemēģināt distanču slēpošanu pludmalē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jūrmala platības ziņā ir otra lielākā pilsēta Latvijā, teju puse no tās 100 kvadrātkilometru plašās teritorijas ir meži – vietas pastaigām ar drošu distanci ir pietiekami. Šobrīd Jūrmalu klāj balta sniega sega un ir īstais laiks doties ziemas pastaigās kūrortpilsētas mazajās ieliņās, priežu mežos, pludmalē un dabas parkos, pastāstīja Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji.

Ko ziemā apskatīt un izbaudīt Jūrmalā?

Distanču slēpošana pludmalē un Dzintaru mežaparkā


Aktīvākai atpūtai Jūrmalā, pludmalē no Lielupes ietekas jūrā līdz pat Jaunķemeriem, izveidota 22 kilometrus gara slēpošanas trase. Slēpošanai pieejama arī trase Dzintaru mežaparkā, kas atvērts katru dienu no pulksten 9 līdz 22. Slēpot gribētājiem gan jāierodas ar savu inventāru – slēpošanas inventāra noma nav pieejama.

Gaismas parks


Līdz 28. februārim Dzintaru mežaparkā mirdz Gaismas parks – krāsainu lampiņu virtenēm izgaismoti koki, parka tiltiņš un skatu tornis. Gaismas parku "apdzīvo" no gaismiņām veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža dzīvnieki. Parks šobrīd ir apmeklētāju ļoti iecienīta pastaigu vieta, tādēļ ciemiņi aicināti ievērot drošu distanci no citiem parka apmeklētājiem un doties uz Gaismas parku laikā, kad tajā ir mazāk cilvēku – darba dienās. Gaismas parks atvērts līdz pulksten 22. Plašāk lasi te.

Pastaigas sniega gleznā – Ragakāpas dabas parkā


Pastaiga Ragakāpas dabas parkā, izbaudot ziemas klusumu un baltumu, ved pa senu priežu apaugušām kāpām, izved pie jūras vienā pusē un līdz Jūrmalas brīvdabas muzejam otrā pusē. Āra teritorijā brīvdabas muzejā apskatāma 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamā māja, klēts, pirts, tīklu un peldu būda, laivu un enkuru novietne u.c. Muzeja teritorija apmeklētājiem atvērta katru dienu no pulksten 10 līdz 17, izņemot pirmdienas.

Jaunie pastaigu maršruti pa mazāk zināmām Jūrmalas apkaimēm


Izzinošai pastaigai pa Jūrmalu noderēs tūrisma informācijas centra izstrādātie pastaigu maršruti – "Buļļuciems", "Lielupe", "Bulduri" un "Dubulti". Maršruti iepazīstina ar kūrortpilsētas vēsturi, Jūrmalai raksturīgajām koka arhitektūras pērlēm, izcilu personību dzīves stāstiem un aicina izbaudīt dabas harmoniju. Ar Jūrmalas maršrutiem var iepazīties šeit.

Jaunie vides objekti pilsētā


Pastaigas laikā ikviens aicināts apskatīt ziemas rotā tērptus vides objektus pilsētā – tēlnieka Kristapa Gulbja veidotās kaijas uz soliņiem – Dzintaros Turaidas ielas galā un Majoros, skvērā pie Majoru stacijas un Horna dārzā. Jaundubultu skvērā apskatāms arhitekta Didža Jaunzema veidots vides objekts "Čiekurs", kurā spoguļojas ziemas baltums un vējš ieskandina zvanu skaņas. Savukārt kāpās, visšaurākās Jūrmalas ieliņas galā netālu no "Aspazijas mājas", atrodas tēlnieces Olgas Šilovas veidotā skulptūra "Aspazija kāpās" – dzejnieces tēls jaunībā.

Maltītes un karsti dzērieni līdzņemšanai


Ierobežojumu laikā lielākā daļa Jūrmalas kafejnīcu un restorānu turpina gatavot gardas maltītes līdzņemšanai. Savukārt brīvdienu vakaros Jūrmalā daudzviet darbojas "street food". Jomas ielā maltītes un dzērienus piedāvā tādi restorāni un kafejnīcas kā "House of Light", "Kompots", "Pegasa pils", kā arī atsevišķos stendos ir nopērkamas vafeles un karstie dzērieni; Dubultos – restorāni "Kinza House" un "36.līnija"; Bulduros – "Kafijas stūrītis" un "Faces"; Kauguros – "Briedīškrogs".

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form