Šlīteres bākas pakājē atklās jaunu dabas izziņas objektu – Kukaiņu taku
Foto: Publicitātes attēli

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centrs "Slītere" dabas mīļotājiem Slīteres Ceļotāju dienās, kas norisināsies 1. un 2. jūnijā, sagādājis jaunumu – Šlīteres bākas pakājē, Zilo kalnu kraujas malā 1. jūnijā pulksten 9. 30 tiks atklāts jauns dabas izziņas objekts – Kukaiņu taka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Taku atklās entomologs Voldemārs Spuņģis, un ikviens interesents ir aicināts izmantot iespēju uzzināt vairāk par kukaiņu pasauli nacionālā parka teritorijā, kā arī pirmajiem izstaigāt taku. Taka ir 400 metrus gara, tā ved gar Zilo kalnu krauju līdz dižozolam, kas dod mājas gan dabas retumam, proti, spožo skudru kolonijai, gan dažādiem citiem ar veciem dobumainiem kokiem saistītiem kukaiņiem.

Dodoties pa taku, kukaiņus būs iespējams izzināt dažāda vecuma dabas draugiem. Stendā "Apputeksnētāji kukaiņi" būs izsmeļoša informācija skolēniem un pieaugušajiem, savukārt pašiem mazākajiem kubu saliekamā mīkla ļaus izzināt sakarības starp puķēm, dažādiem kukaiņiem un kāpuriem. Takā varēs aplūkot arī īpaši būvētu kukaiņu viesnīcu, kas ar laiku zem sava jumta pulcēs gan zināmākas kukaiņu sugas, gan, cerams, arī dabas retumus.

Stendi Kukaiņu takā izveidoti starpvalstu "Leader" projektā "Ilgtspējīga tūrisma attīstības principu ieviešana nacionālo parku/aizsargājamo dabas teritoriju reģionos". Aktivitāti kā viens no partneriem realizē biedrība "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija".

Slīteres Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Te sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai spožais spīdīgais praulgrauzis ir dabas retumi, kas simbolizē Šlīteres lomu dabas daudzveidības saglabāšanā.

Vērts piebilst, ka Šlīteres bāka šā gada Ceļotāju dienās būs viens no satikšanās punktiem vairākiem dabas un kultūrvēstures izziņas pārgājieniem, tādēļ nedēļas nogalē uz Kukaiņu taku aicināts ikviens Ceļotāju dienu dalībnieks. Kopumā DAP Ceļotāju dienās piedāvās 12 īpaši organizētus pārgājienus, kas ļaus sīkāk iepazīt Slīteres Nacionālā parka dabas bagātības – upju un gravu līkločus, purvus, pļavas, ezerus, kā arī to iemītniekus – tauriņus, putnus, sēnes, kā arī kukaiņus. Pārgājieni būs dažādās grūtības pakāpēs. Sīkāk ar pārgājienu aprakstiem iespējams iepazīties šeit.

Tie, kuri vēlēsies pēc Kukaiņu takas apmeklējuma doties garākā izzinošā pārgājienā par kukaiņiem, iepriekš piesakoties pa tālruni 29132041, kopā ar entomologu Spuņģi 1. jūnijā pulksten 11 vai 15 un 2. jūnijā pulksten 10 aicināti doties pārgājienā "Kukaiņi dižjūras krastā starp Mazirbi un Pitragu".

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas taka Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form