Slīteres Ceļotāju dienas norisināsies visas vasaras garumā
Foto: Ainars Gaidis

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Dundagas novada pašvaldība arī šogad rīko Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienas, kas šoreiz norisināsies neierastā formātā – vienas dienas pasākuma vietā Slītere ceļotājus gaidīs visas vasaras garumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākot ar 26. jūniju, reizi divās nedēļās DAP piedāvās dabas izziņas pārgājienus Slīteres Nacionālajā parkā un tā apkārtnē. Lai ievērotu drošības nosacījumus un izvairītos no lielām cilvēku grupām, dalībnieku skaits ir ierobežots un dalība pārgājienos jāpiesaka savlaicīgi!

26. jūnijā DAP aicina uz pārgājienu no Mazirbes uz Sīkragu zinošā un atraktīvā dabas eksperta Viļņa Skujas vadībā. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja iepazīt vienu no neparastākajām vietām Slīteres Nacionālajā parkā – kangaru un vigu ainavu, kā arī apmeklēt "Jaunkalniņu" mājvietu, kur kādreiz notika Sīkraga–Mazirbes kora kopmēģinājumi.

Šajā pašā dienā norisināsies tauriņu vērošanas pārgājiens Vīdalē biologa un ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā, bet vakarpusē Ritvars Rekmanis vadīs putnu vērošanas nakts pārgājienu Dundagā.

Putnus vērot varēs arī svētdien, 27. jūnijā, pašā rīta agrumā, kad ornitologs Ritvars Rekmanis vedīs putnu vērošanas pārgājienā Kolkā.

Vēl jūlijā Slīteres Nacionālais parks gaida uz šādiem pasākumiem:

  • 10. jūlijs. Kalni, gravas un akmeņi Vīdales apkārtnē. Ģeologa Daiņa Ozola vadībā varēs izzināt Vīdales ģeoloģiju – zemes reljefu, dzīļu slāņus, minerāļus un iežus.
  • 24. jūlijs. Pasākums "Kur kukaiņi ar Dižjūru satiekas?". Ar izzinošām aktivitātēm pārgājiena dalībnieki no Mazirbes Pitraga virzienā un atpakaļ tiks iepazīstināti ar kukaiņiem un citiem sauszemes un piejūras bezmugurkaulniekiem Voldemāra Spuņģa vadībā.

Vairāk par katru pārgājienu un pieteikšanās nosacījumiem, kā arī par turpmākajiem pasākumu datumiem informācija atrodama tīmekļa vietnē www.sliteresdiena.lv un Slīteres Nacionālā parka Facebook lapā.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form