Tematiskās brīvdienas – Latgalē top interesants tūrisma piedāvājums gada garumā
Foto: Uldis Laganovskis

Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novada tūrisma speciālisti ievieš jaunu tradīciju – tematisko brīvdienu piedāvājumu. Plānojot turpmāko darbu topošajā Ludzas novadā, tika meklētas idejas, kas jau šobrīd apvienotu visus četrus novadus, bet tajā pašā laikā gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ceļotājiem ļautu iepazīt katras vietas unikalitāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šo tematisko dienu mērķis ir katra mēneša vienā no nedēļas nogalēm pievērsties kādai konkrētai stihijai, tradīcijai vai amatam un caur tiem iepazīstināt apmeklētājus ar kādu vietu, saimniecību, cilvēku vai sajūtu. 2021. gadā ir iezīmēti 10 tematisko brīvdienu piedāvājumi, sākot ar aprīļa izskaņu un beidzot ar ziemas saulgriežiem, pastāstīja Kārsavas novada tūrisma organizatori.

Pirmais no tematiskajiem brīvdienu piedāvājumiem ir plānots 30. aprīlī un veltīts gaisa stihijai un tās varenākajiem baudītājiem – putniem. Putnu dienās ģimenes ar bērniem varēs iepazīt putnu dziesmas, apgūt prasmi izgatavot putnu būrīšus, apmeklēt apskates saimniecību, kurā mīt pie 30 dekoratīvo baložu šķirņu pārstāvju un daudz kas cits.

Jau šobrīd ikviens tiek aicināts ieplānot savu laiku un atzīmēt šī gada tematisko brīvdienu piedāvājuma datumus: Purva dienu 22. maijā, Pļavas dienu 26. jūnijā, Ūdeņu dienu 18. jūlijā, Saimes galda dienu 21. augustā, Dzelzceļa dienu Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros 18. septembrī, Meža dienu 25. septembrī, Zemes dienu 16. oktobrī, Spēka dienu 13. novembrī un Zvaigžņu dienu 11. decembrī.

Plašāku informāciju un detalizētu programmu drīzumā varēs meklēt Ludzas novada tūrisma mājaslapā "visitludza.lv" vai pie Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes tūrisma speciālistiem.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam