Zemgaļu svētki, Tērvete
Foto: Publicitātes foto

Jau septiņpadsmito gadu pēc kārtas Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kuru nosaukums šogad ir "Zemgaļu sakta". Kā vienmēr, svētki norisināsies vairāku dienu garumā, un tajos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības, pastāstīja biedrības "Latviešu karavīrs" vadītājs Normunds Jērums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdien, 14.augustā, konferencē "Zemgaļu vēsture un materiālā kultūra 12.–13. gs." ar zinātniskajiem lasījumiem par Tērvetes senvēsturi uzstāsies Mg.hist. Normunds Jērums (LV) un Dr.hist. Toms Baranausks (LT). Konferencē tiks aplūkotas šādas tēmas: jaunatklātie zemgaļu uguns kapi Tērvetē, zemgaļu rotadatas, 1281. gada miera līgums ar Livonijas ordeni. Sākums pulksten 11, norises vieta – LVM dabas parka Tērvetē informācijas centra ēka, dalība bezmaksas.

Sestdien un svētdien, 15. un 16. augustā, svētki turpināsies Tērvetes koka pils pagalmā ar amatnieku prasmju demonstrējumiem un loku šaušanas turnīriem. Sestdien pulksten 14 būs ekspozīcijas "Zemgaļu sakta" atklāšana, bet varēs apskatīt arī pārējās ekspozīcijas – Tērvetes koka pils trīs stāvos izvietoto seno zemgaļu dzīves veida, apģērbu, rotu un ieroču rekonstrukcijas un oriģinālus, kā arī 12.–13. gadsimta zemgaļu uguns kapu apbedījumu inventāru.

Pils pagalmā atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senajā dzīvesveidā palīdzēs folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi. Pils apkārtnē vīri no Latvijas un Lietuvas demonstrēs Baltu maztautu un Livonijas bruņinieku cīņas, bet svētdien pēcpusdienā norisināsies neiztrūkstošā svētku noslēguma kauja – "Uzbrukums koka pilij". Abas dienas bērni tiks iepriecināti ar dažādiem dzīvniekiem no Trušu pilsētiņas (truši, kazas, tītari, pīles, nutrijas u.c.).

Savukārt Tērvetes estrādē sestdien norisināsies amatnieku tirgus, kur lieli un mazi varēs iegādāties dažādus mājražotāju gardumus un amatnieku darinājumus. Sīkāka informācija un svētku programma atrodama šeit.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form