Trīs pastaigu loki Jelgavā, ko izstaigāt gaidāmajās brīvdienās
Foto: Publicitātes attēli

Lieldienu laikā jelgavniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja izstaigāt trīs piedāvātos maršrutus pilsētas izziņai – Stacijas loku (3 kilometru garumā), Centra loku (5 kilometru garumā) un Upju loku (6 kilometru garumā), noklausīties audiogida stāstus par 24 nozīmīgākajiem objektiem Jelgavā un aplūkot Lieldienu dekorācijas pilsētvidē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stacijas loks ietver tādus nozīmīgus objektus kā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Lāčplēša piemineklis, Svētā Jāņa luterāņu baznīca, Raiņa parks, piemineklis Latvijas Republikas pirmajam prezidentam Jānim Čakstem, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs un Zemgales prospekta nami. Savukārt Centra lokā iekļauti tādi objekti kā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Hercoga Jēkaba laukums, piemiņas zīme dziedātājai Norai Bumbierei, Svētās Annas luterāņu baznīca, Dobeles vārti, Vecpilsētas ielas kvartāls, vides objekts "Laika rats 100", Ozolskvērs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, Jelgavas Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle un Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāle. Maršrutā var iekļaut arī Ezera vārtus un Mīlestības aleju. Izstaigājot Upju loku, redzēsi Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, skulptūru – strūklaku "Jelgavas students", Mītavas tiltu, Pasta salu, Jelgavas pili un Kārļa Īles skulptūru "Sirdsputns" Lielupes promenādē. Garākai pastaigai maršrutus var arī apvienot. Minētos objektus šobrīd ir iespējams apskatīt tikai no ārpuses.

Pastaigas un objektu apskati var papildināt ar interesantiem faktiem, izmantojot audiogidu. Kartē atzīmēti 24 objekti, par kuriem pieejams audiogida stāsts. Stāstus var noklausīties bez maksas Jelgavas reģionālā tūrisma centra tīmekļa vietnē "visit.jelgava.lv" vai arī noskenējot QR kodus, kuri izvietoti pie objektiem pilsētvidē.

Lieldienu sajūtas radīs pilsētvidē izvietotās dekorācijas, kuras var apskatīt Hercoga Jēkaba laukumā, Vecpilsētas ielā, Raiņa parkā, Satiksmes ielā 59, Jelgavas dzelzceļa stacijas rotācijas aplī un Loka maģistrālē.

Pastaigu laikā Jelgavas reģionālā tūrisma centra pārstāvji aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības un distancēšanās noteikumus.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Savukārt turpinājumā "Tūrisma Gids" piedāvā idejas arī citām apskates vietām Jelgavā un tās tuvumā!

Tags

Lieldienas Latvija Jelgava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam