Turaidas muzejrezervātā būs skatāma multimediāla puzuru izstāde
Foto: Turaidas muzejrezervāts

Ziemassvētkiem gatavojoties, Turaidas muzejrezervātā būs apskatāma un pašam apmeklētājam līdzdarbojoties izbaudāma brīvdabas kinētisko objektu izstāde – "Skanošo puzuru dārzs saules gada ritmos". Izstāde būs izvietota visā muzejrezervāta teritorijā, portālu "Delfi" informēja Turaidas muzejrezervāta pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādē būs apskatāma no 18. decembra muzejrezervāta darba laikā – no pulksten 10 līdz 17. Kā skaidro pārstāvji, tradicionāli puzuris ir svētku sakrālais centrs. Vizuāli un emocionāli uztverot, var sakārtot domas, sajust saules gada ritējumu un pasaules kārtību. Puzura klātesamība telpā rosina cilvēku atcerēties pagātni, pārdomāt iepriekšējā gadā paveikto un rast jaunas ieceres nākotnei. Tradicionāli puzuris rotāja telpu, kurā notika arī ziemas maskošanās rituāli, spēles, rotaļas, muzicēšana un dejas. Turaidas muzejrezervāta puzuru izstāde ir veidota tā, lai ikviens, līdzdarbojoties brīvā dabā, var izbaudīt svētku sajūtu.

Izstāde būs labi baudāma gan ziemas dienas gaismas niansēs, gan vakara krēslā krāsainu prožektoru staros. Iedvesmojoties tradīcijās un latviskajā dzīvesziņā, vairākus izstādes lielformāta puzurus ir projektējis dizainers Andrejs Broks, bet tos izgatavojuši meistari Andris Roze un Santis Puriņš. Izstādē būs apskatāmi arī Turaidas muzejrezervāta darbinieku veidotie puzuri.

Dažiem puzuriem būs arī muzikāla dimensija. Apmeklētāji varēs saklausīt mūziku vēja skaņās, gan dzirdēt Kaspara Tobja komponēto mūziku, gan pašiem veidot skaņu modulācijas vai pat melodijas saistībā ar Edija Eversa un Jurģa Jansona izveidoto iekārtu. Kā arī, pašiem kustoties, zem puzura radīt mūziku, kuram mašīnredzes risinājumu veidojis programmētājs un horeogrāfs Krišjānis Šimis.

Turaidas muzejrezervāta muzejpedagoģe un izstādes idejas autore Margita Poriete saka: "Skanošais puzuru dārzs saules gada ritmos" aicina ikvienu izkustēties no ikdienišķā, redzēt, pārdomāt, dzirdēt un baudīt Ziemassvētku prieku vizuāli krāšņā vidē Turaidā, ko simboliski tulkojumā no lībiešu valodas sauc par Dieva Tora dārzu. Tiekamies Turaidā! "

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, arī "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ziemassvētki Turaida
43896602
Latvija
0
Eiropa
0
Galamērķi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form