Valmierā tapis jauns tūrisma maršruts – pārgājiens starp četriem tiltiem
Foto: Publicitātes foto

Valmieras krāšņākā rota Gauja gluži kā mākslinieka ota ar savu tecējumu iekrāso pilsētu. Vietām tās krasti ar straujo upes plūdumu savijas intensīvā krāsu paletē, citviet dabas rāmajā gleznā jaušami citi krāsu toņi. Viss vienuviet – starp četriem tiltiem pār Gauju. Valmieras tūrisma informācijas centrs (TIC) nomarķējis jaunu pārgājienu taku 12 kilometru garumā, kas ved gar abiem Gaujas krastiem, pastāstīja Valmieras TIC tūrisma projektu vadītāja Zane Krūmiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Maršruts ir apļveida, un tas veidots virzienā no laivu piestātnes Valmierā (Pilskalna iela 1) gar Kazu krācēm, pāri Vanšu tiltam līdz galvenajam tiltam pār Gauju. Ainaviskais maršruts turpinās gar Gaujas kreiso krastu, kas līdz šim ceļotājiem bijusi mazāk apgūta un neiepazīta teritorija. Šķērsojot apvedceļa tiltu, maršruts turpinās pa otru, Gaujas labo krastu, gar dzelzs tiltu līdz pat maršruta beigu punktam – laivu piestātnei.

Maršrutā iespējams vadīties pēc baltas un zilas krāsu kombinācijas marķējuma, kas attēlots taisnstūra formā. Tas krāsots dabai saudzīgā veidā uz koka, kā arī ar uzlīmēm uz stabiem. Pārgājienu maršruta ceļa segums ir mainīgs – meža un grants ceļi, kā arī asfalts.

Valmieras TIC aicina izmantot arī savas viedierīces, lejupielādējot maršruta GPX failu, tādējādi sekojot pastaigu maršruta navigācijai. Maršruta GPX failu lejupielādē šeit.

Tags

Dabas taka Pārgājieni Latvija Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form