Veclaicenē izbūvēti atpūtas un dabas izziņas pieturas punkti
Foto: Alūksnes novada pašvaldības arhīvs

Nupat noslēgusies atpūtas un dabas izziņas pieturas punktu būvniecība aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene". Tie izbūvēti pie kopumā pieciem ezeriem un katra veltīta savai tematikai, pastāstīja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ēka Vaidavas ezera krastā stāsta par ūdeņiem un zivīm. Tās apkārtnē izvietoti arī šai tematikai veltīti izglītojoši vides mākslas objekti.

Raipala ezera tuvumā izbūvētā dabas pieturas tematika, kas veltīta lāčiem. Tematikas izvēle saistīta ar to, ka apkārtnē vairākkārt novērots šis dzīvnieks un netālu atrodas arī "Mišu" medus muzejs.

Ilgāja ezera krasā, kas atrodas uz Latvijas un Igaunijas robežas, dabas izziņas pietura veltīta Kornetu-Peļļu subglaciālajai gravai un stāsta par tās īpatnībām.

Meža zvēru tēma izklāstīta dabas izziņas pieturā pie Palpiera ezera. Līdzīgi kā pārējās ēkās, arī šeit pirmajā stāvā izvietoti par attiecīgo tēmu sagatavoti izzinoši fakti un stāstījumi, kā arī attēli. Ēkas apkārtnē ierīkots arī neliels skatu tornis, kas veidots aļņa formā.

Savukārt Apes novada teritorijā esošā Eniķu ezera krastā veidotā dabas izziņas pietura, kas veltīta putniem, kuri sastopami konkrētajā apvidū. Arī šeit izvietoti vairāki vides mākslas objekti.

Visi atpūtas un dabas izziņas punkti funkcionēs arī kā naktsmītnes, kurās varēs pilnībā izbaudīt būšanu dabā. Plānots, ka durvis apmeklētājiem mājas vērs 2019. gada pavasarī.

Dabas māju projektēšanu veica SIA "BM-Projekts", bet būvniecības darbus – AS "Master Industry". Būvuzraudzību nodrošināja SIA "BBPV". Dabas māju saturisko daļu jeb ekspozīciju izstrādāja un realizēja dizaina birojs SIA "H2E". Projekta vadītāja Inese Zīmele-Jauniņa.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form