Veclaicenē svinīgi atklāts Medus muzejs
Foto: Publicitātes foto

Alūksnes novada Veclaicenes pagasta "Mišās" svinīgi atklāts Medus muzejs, kur vāc, saglabā, pēta un restaurē senlaicīgo biškopības inventāru, fotogrāfijas un literatūru. Muzejā atvērta arī telpa semināriem, kuras izveidei finansējums gūts, uzvarot iedzīvotāju balsojumā "Latvijas Mobilā Telefona" (LMT) projektu konkursā "LMT Latvijai", pastāstīja Alūksnes novada pašvaldības pārstāve Evita Aploka.

Veclaicenē svinīgi atklāts Medus muzejs
Foto: Publicitātes foto

Privātajā muzejā, ko veidojis Artis Krasts ar savu ģimeni, apmeklētājiem durvis vēra senlaicīgā biškopības inventāra ekspozīcijas zāle, kurā apskatāmi dažādi ar biškopību saistīti priekšmeti un materiāli. Aplūkojamo priekšmetu lokā ir arī apmēram 25 dažādas medus sviedes, tomēr muzeja krājumā kopumā ir ap 70 šādu biškopības darba rīku, kurus muzeja saimnieks savācis no visas Latvijas. Īpaši jāizceļ, ka muzejā nonākuši arī eksponāti no kādreizējā Jaunlaicenes bišu muzeja.

Šobrīd no iecerētā esot realizēta tikai neliela daļa. “Muzeja misija būs ne tikai apmeklētājiem stāstīt par bišu dzīvi un biškopības vēsturi Latvijā, bet arī ļaut cilvēkiem šajā skaistajā vietā blakus Raipala ezeram izjust mieru,” uzsver Krasts.

Veclaicenē svinīgi atklāts Medus muzejs
Foto: Publicitātes foto

Muzejā izveidotā telpa semināriem tapusi, pērn uzvarot iedzīvotāju balsojumā projekta “LMT Latvijai” ietvaros. Telpa būs izmantojama arī kā mācību klase skolu grupām, lai organizētu ārpus skolas nodarbības bioloģijā vai vēsturē. Vasarās savukārt šeit varēs notikt biškopju semināri, stāsta Krasts.

Pasākumā klātienē piedalījās arī Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze(ZZS), Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, Jaunlaicenes, Veclaicenes un Ziemera pagasta pārvalžu vadītāja Iveta Vārtukapteine, Alūksnes novada muzeju darbinieki, gidi, tūrisma uzņēmēji un iedzīvotāji, kuri piedalījušies muzeja izveidē. Savukārt par muzikālo daļu rūpējās mūziķi Aivars un Ieva Lapšāni.

Source

Tūrismagids

Tags

Alūksne Armands Krauze Biškopība LMT Alūksne Latvija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form