Vienas dienas izbrauciens: Vilces muiža un dabas parks
Foto: Elita Priedniece

Netālu no Tērvetes – pusceļā uz Eleju – atrodas Vilce. Vieta, kurā ir iespējams sajust dabas klusumu, sadzirdēt putnu treļļus un pabūt ar sevi. Vilce ir noslēpumaina ar savām leģendām un teikām, kā arī bagāta ar vēsturiskiem kultūras objektiem.

Vilces pagasta teritorijā apskatei ir pieejamas trīs muižas: Berķenes muiža (privātīpašums), Blankenfeldes muiža (privātīpašums) un Vilces muiža – skola, vēstures ekspozīcija un tūrisma informācijas punkts, pastāstīja Vilces tūrisma informācijas punkta vadītāja Elita Priedniece.

Vilces muižā var apskatīt vēstures ekspozīciju par senajiem īpašniekiem un skolu, kā arī uzzināt par ievērojamiem cilvēkiem, kas nākuši no Vilces. Muižā iespējams izstaigāt abus pagrabus, klausīties spoku stāstus un uzzināt daudz jauna par šo vietu.

Vienas dienas izbrauciens: Vilces muiža un dabas parks
Foto: Elita Priedniece

Blakus muižai atrodas muižas parks, kurā atrodas vairāku šķirņu liepas. Savukārt drīz sāksies lielais vizbuļu ziedēšanas laiks, kad visas pamales būs vienos ziedos.


Parkā ir uzstādīti disku golfa grozi, kas nozīmē, ka ir iespējams spēlēt šo spēli jebkurā diennakts laikā un jebkurā sezonā, kā arī piedalīties svētdienas turnīros.

Vienas dienas izbrauciens: Vilces muiža un dabas parks
Foto: Elita Priedniece

Vilces muižas pakājē tek upīte Vilce, kuras ceļš ir īpatnēji līkumains. Pavasarī, kā arī vēlā rudenī, kad vēl koki ir kaili bez lapām, var iet gar upes krastu un vērot brīnišķīgo ainavu. Šo aktivitāti gan var veikt cilvēki ar labāku fizisko izturību.

Vienas dienas izbrauciens: Vilces muiža un dabas parks
Foto: Elita Priedniece

Tāpat iespējams izstaigāt Barona taku, kas aizved līdz Vilces pilskalnam un populāro Zaķu pļavu. Pa Barona taku ejot, ir iespējams izlasīt, kādi dzīvnieki dzīvo šajā mežā.

Source

Tūrismagids

Tags

Aktīvā atpūta Zemgale
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form