Vienas dienas izbraukums uz Alūksni: skatu tornis, salas, tilti un pilis
Foto: Alūksnes Jaunā pils. Foto: Igors Metums

Alūksni uzskata par vienu no skaistākajām Ziemeļlatvijas pilsētām un dēvē par Ziemeļvidzemes pērli. Ne velti! Šis mazais novads trīs valstu krustcelēs ir pārbagāts ar brīnumskaistiem apskates objektiem un nozīmīgiem kultūrvēsturiskiem pieminekļiem. Ar Alūksnes novadu cieši savijušās daudzu izcilu personību dzīves. Uz šo Ziemeļvidzemes pilsētu vērts doties ikvienam, kam šogad kārojas atklāt jaunus apvāršņus un gūt paliekošus iespaidus, pārliecinoties, ka arī mūsu mazajā Latvijā ir daudz vietu, ko vērts redzēt.

Neapšaubāmi, Alūksne ir Latvijas pierobežas pilsēta, no kuras nāk kupls skaits profesionālu sportistu. Gan sportistiem, gan visiem alūksniešiem ir kopīgs viens – viņi ir gana spītīgi, lai sasniegtu nospraustos mērķus. Ar Alūksnes vārdu saistāms arī ne mazums ievērojamu personību, kuru ieguldījums Latvijas un arī Eiropas kultūrvēsturiskajā mantojumā ir nozīmīgs. Piemēram, tieši šajā mazajā pilsētiņā, aptuveni 200 kilometru attālumā no Rīgas, vācu tautības mācītājs Ernsts Gliks pirmo reizi latviešu valodā iztulkojis Bībeli, kas bija ļoti nozīmīgs solis gan izglītībā, gan latviešu valodas un kultūras attīstībā.

Alūksnes pilsētas ievērojamākie objekti

Teju ikviens, kurš kaut uz īsu brīdi ieradies apskatīt Alūksni, pie sevis varētu nodomāt, ka šī mazā pilsēta slēpj daudz kā neatklāta. Ne bez iemesla – par pilsētas bagāto vēsturi ir milzum daudz liecību, kas vijas cauri vairākiem gadsimtiem. Alūksne, tāpat kā citas Latvijas pilsētas, piedzīvojusi vairākas varas. Šķiet, katra ēka šeit stāsta kādas alūksniešu dzimtas stāstu, katrs ezera līcis atceras iemīlējušos pārīšu čukstus, katra iela glabā pilsētas ļaužu soļus. Te savus soļu rakstus ieaudušas arī tādas personības, ko dzīves ceļi vēlāk aizveduši pasaules lielāko valstu galmos, piemēram, ķeizariene Katrīna I, kuru kā bārenīti Martu Skavronsku savā ģimenē pieņēma Gliks un kura kļuva par Krievijas imperatora Pētera I dzīvesbiedri.

Source

Tūrismagids

Tags

Alūksne Ernsts Gliks Intars Dambis Kapusvētki Latvijas pilis un muižas Pilis un muižas Alūksne Latvija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form