Vietas, kur Rīgā baudīt mazos ziemas priekus
Foto: F64

Ar decembra atnākšanu iedzīvotāji gatavojas priecīgiem Ziemassvētkiem. Dzestrās vēsmas neliedz izbaudīt gadalaikam raksturīgās aktivitātes. Ziemassvētku gaidīšanas laiks turpinās. Tā laikā ikviens aicināts meklēt mazos ziemas priekus Rīgā – kā pilsētvides gaismas noformējumā parkos un pastaigu takās, tā slēpošanas trasēs un svētku laika kultūras pasākumos, kas apkopotā veidā pieejami pašvaldības tīmekļa vietnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tāpat kā pērn, šogad Ziemassvētkus un Jauno gadu diemžēl nevarēsim atzīmēt plašā lokā un lielās svinībās. Tāpēc par Rīgas Ziemassvētku tēmu šogad esam izvēlējušies mazos ziemas priekus, kas mums katram ir citi un īpaši. Kādam tas ir brauciens ar ragaviņām no kalna, kādam klusa pastaiga pa sniegoto un izgaismoto Rīgu, kādam spilgts kultūras notikums vai iespēja izslēpoties Rīgas parkos. Kamēr lielus svētkus nevaram svinēt, aicinu ikvienu atrast savus mazos ziemas priekus un dalīties tajos ar citiem," aicina Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (AP).

Šajos svētkos ilustrators Roberts Rūrāns ir speciāli Rīgai radījis mākslas darbu "Mazie ziemas prieki Rīgā", par kuru saka: "Sniegavīra būve Bastejkalnā, piparkūku cepšana siltumā mājās, eglītes rotāšana ārā Bolderājā vai Mežaparkā un skaisti apsnigusi Vecrīgas ainava – šī gada Ziemassvētku apsveikums Rīgas iedzīvotājiem svin mazos ikdienas notikumus, kas rada svētku sajūtu, iepriecina un apzeltī mājsēdi, inflācijas un citu slapjdraņķu mākoņu maliņas." Viņa darbs un tā elementi rotās teju 100 pašvaldības vides stendus, kā arī afišu stabus un stendus Rīgā.

Roberts Rūrāns ir pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas studijas. Viņa darbiem raksturīga viduslaiku mākslas ietekme, košas krāsas un asprātīgas kompozīcijas, kuras redzamas uz žurnālu vākiem, grāmatās, animācijās, reklāmu kampaņās, produktu dizainā un citur. Mākslinieks sadarbojies ar tādiem starptautiskiem izdevumiem, uzņēmumiem, zīmoliem un organizācijām kā "The New York Times", "Vogue", NATO, "Coca-Cola", "Apple", "Hermès" un citiem.

Šī gada jaunums un pārsteigums rīdziniekiem būs pilsētas izgaismošana svētku rotā ar Edisona spuldzīšu virtenēm un vides objektiem kopumā 10 dažādos pilsētas parkos centrā un apkaimēs. Pakāpeniski līdz Ziemassvētkiem gaišums ar lampiņu virtenēm tiks ienests Neatkarības laukumā, Vērmanes dārzā un Viesturdārzā, kā arī Anniņmuižas parkā Imantā, Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā, Bērzu birzī Pļavniekos, Kalna parkā Sarkandaugavā, kā arī Jaunatnes dārzā, Uzvaras parkā un Arkādija parkā Pārdaugavā.

Kā jau katru gadu, ar pirmo sniegu Rīga gatava arī ziemas sportiskajām aktivitātēm. Kopš pagājušās nedēļas pašvaldība ierīkojusi slēpošanas trases Uzvaras parkā, Lucavsalā, Purvciemā pie Rīgas 84. vidusskolas, kā arī Mežaparkā. Slēpošanas iespējas ir arī Biķernieku mežā.

Jau kopš valsts svētkiem vairākās Rīgas apkaimēs ir iemirdzējušies citi gaismas objekti Mežaparka Lielajā estrādē, Ziemeļblāzmas parkā, Viesturdārzā, Mārupītes parkā, lidlaukā "Spilve" un citviet, kas rīdziniekus priecēs līdz pat janvāra sākumam. Vairākas gaismas instalācijas nedēļas nogalēs uz četrām dienām līdz Ziemassvētkiem iemirdzēsies arī Imantā, Dzegužkalnā, Āgenskalnā un Torņakalnā.

Kopumā Rīgā izdekorētas 22 egles – Doma laukumā un Rātslaukumā, kā arī pie kultūras centriem, pilsētas laukumos, parkos un skvēros. Pilsēta sagādājusi arī 16 egles, kuras atradīsies dažādās pilsētas apkaimēs, un par to rotāšanu rūpējas apkaimju biedrības un iedzīvotāji.

Svētkiem par godu radītā mākslas darba tematikā ilustrēta arī Rīgas pašvaldības tīmekļa vietne, kur pieejama svētku kultūras programma, gaismas objektu apkopojums, idejas mazajiem ziemas priekiem, kā arī ir iespēja nosūtīt digitālu svētku apsveikumu.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Svētki Ziemassvētki Vecrīga
43896602
Latvija
0
Eiropa
44761256
Rīga
0
Galamērķi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form