Vīna tūre pa Latviju: vietas, kur paviesoties, izzināt un degustēt
Foto: Privātais arhīvs/Sintija Vanaga/Publicitātes attēls

Lai dotos vīna tūrē, nevajag braukt, piemēram, ne uz Itāliju, Spāniju vai Franciju. Pastaigāt pa vīnogu laukiem vai citiem dārziem, kur aug vīna izejmateriāli, kā arī nodegustēt dažādus labumus var arī tepat – Latvijā. Kur tad doties? Lūk, idejas!

'Abavas' vīna darītava

Vīna tūre pa Latviju: vietas, kur paviesoties, izzināt un degustēt
Foto: Publicitātes attēli

"Abavas" vīndarītava, kas atrodas pie Tukuma, netālu no Abavas upes sākuma, ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kas nodarbojas ar dzērienu gatavošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām.

Abavas mūsdienīgā vīna darītava ir dibināta 2010. gadā, pateicoties sekmīgai Eiropas projektu realizācijai, saimnieki iekārtojuši mūsdienīgu vīna ražotni. Salīdzinoši īsā laikā tā ieguvusi cilvēku atzinību gan Latvijā, gan arī ārzemēs. Vīnmīļi un interesenti var braukt ciemos arī uz atjaunoto vīna pagrabu, lai bez steigas malkotu dažādos dzērienus.

Starp citu, saimniekiem ir īpašs prieks par bioloģisko ābeļdārzu, kas aug līdzās vīna darītavai, no kura senajām ābeļu šķirnēm tiek iegūts lielisks izejmateriāls Abavas dzērieniem.

Vairāk informācijas pa tālruni:+371 26630022 vai info@abavas.lv.

Paralēli vīna darītavas attīstīšanai saimnieki saimniecībā pie Sabiles ir iestādījuši 3,5 hektāru lielu vīnogu dārzu, kas katru gadu tiek paplašināts. Vīna dārzs var lepoties ar plašu vīnogu šķirņu kolekciju, no kuras katru gadu tiek vākta raža un limitētā daudzumā ražots Latvijas vīnogu vīns.
Saimnieki audzē arī ābeles, rabarberus un dažādas ogas. Savukārt tūristiem no visas pasaules saimniecība kļuvusi par aktīvu galamērķi jau piecus gadus, kur iespējams nedaudz mierīgākā gaisotnē noklausīties pašu Barkānu stāstu, gan arī uzzināt daudz jauna par vīnogu audzēšanu. Protams, bez gardām degustācijām neiztikt arī šajā vietā!

Viesošanās tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni +371 29125518.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl