29. oktobrī Valmieras muižās notiks Leģendu nakts
Foto: Publicitātes foto

29. oktobrī notiks Leģendu nakts trīs Valmieras novada muižās – Jērcēnmuižā, Sēļu muižā un Naukšēnu muižā, informē Valmieras novada pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sēļu muiža

Saviesīgs muižas noskaņu vakars pulksten 20 sāksies ar romantisku pastaigu, klausoties stāstus muižas ēkās, parkā un izstādēs, tiekoties ar māksliniekiem, baudot gaismas un noskaņas. Vakars turpināsies muižas lielajā zālē ar baroka mūzikas koncertu "La vite Italie", kurā muzicēs Jolanta Strikaite-Lapiņa. Solistes izpildījumā skanēs spilgtākās ārijas no itāļu komponista Klaudio Monteverdi (Claudio Monteverdi, 1567–1643) operām. Programmā arī iekļautas Antonio Vivaldi (Antonio Vivaldi, 1678–1741) vijoļsonātes, kurās barokālu virtuozitāti demonstrēs Raimonds Melderis (baroka vijole), pie klavesīna būs koncerta mākslinieciskais vadītājs, senās mūzikas pazinējs, klavesīnists Pēteris Vaickovskis. Koncerts notiks pie galdiņiem sveču gaismā. Apmeklētāji baudīs muižas saimnieču gatavoto tradicionālo Leģendu nakts cienastu – ceptus ābolus ar putukrējumu. Uz koncertu iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 26321158.

29. oktobrī Valmieras muižās notiks Leģendu nakts
Foto: Publicitātes foto


Pēdējo reizi pirms sezonas noslēguma muižas klētī un stallī varēs apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras 2. kursa studentu arheoloģijas mantojuma keramikas darbu izstādi ''Jauns – senais'', tekstilmākslinieces Māras Mozgires personālizstādi, Jūrmalas mākslinieku Sēļu muižas plenēru darbu izstādi un kolekcionāra Roberta Pāžes radio kolekcijas izstādi. Izstāžu zālē, velvju zālē un mazajā zālē būs skatāma mākslinieka Artura Auzera personālizstāde "Ainavas", mākslinieces–keramiķes Ivetas Plauktiņas personālizstāde "Apgrieziens" un mākslinieces Aijas Jansones izstāde "Reiz rudenī".

Jērcēnmuiža

Jērcēnmuižā (titulbildē) no pulksten 18 notiks stāstu vakars, kas veltīts baronam, ornitologam Adelbertam fon Krīdeneram. Šovasar Jērcēnmuižā tika atzīmēta barona 165. gadskārta. Vēstures avoti atklāj, ka viņš devis neatsveramu ieguldījumu ornitoloģijas attīstībā Latvijā, jo bijis viens no pirmajiem putnu pētniekiem, sarakstījis arī vairākas grāmatas un 1912. gadā piedalījies Rīgas Zooloģiskā dārza dibināšanā kā konsultants par putniem.

Pēc stāstiem par baronu un viņa mūžu, kas bijis bagāts ar dzirdētajām putnu dziesmām, Leģendu nakts noskaņās aizvedīs dziedātāja Evelīna Krama.

Naukšēnu muiža

Naukšēnu muiža aicina iepazīt un izbaudīt pils zāli un parku sveču gaismā, klausoties klasiskus skaņdarbus un mūsdienīgas melodijas. No pulksten 19 līdz 21 par noskaņu parūpēsies Valmieras Mūzikas skolas pedagogu stīgu kvartets. Vakara gaitā varēs apskatīt izstādi par muižas vēsturi, tās saimniekiem un, protams, arī uzzināt kādu leģendu.

29. oktobrī Valmieras muižās notiks Leģendu nakts
Foto: Publicitātes foto

Latvijas piļu un muižu asociācijas organizētā "Leģendu nakts" šogad norisināsies 11. reizi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijas piļu un muižu unikālo un bagāto kultūras mantojumu un veicināt tūrismu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.