Apceļojam Igaunijas muižas un pilis: ziemeļu un austrumu piekrastes majestātiskās būves
Foto: Shutterstock

Nevar noliegt, ka senatnīgām muižām un pilīm ir savs šarms. Ja Latvijas iespaidīgākās ēkas apskatītas, iespējams doties tās iepazīt tepat, kaimiņos. Kopā ar "Visit Baltic Manors" ekspertiem piedāvājam iepazīt Igaunijas majestātiskās muižas un pilis, kuras meklējamas ziemeļu un austrumu piekrastē.

Alatskivi pils

Apceļojam Igaunijas muižas un pilis: ziemeļu un austrumu piekrastes majestātiskās būves
Foto: VisitBalticManors.com arhīvs


Alatskivi pils stāsts sākās 17 gadsimtā. Tomēr diženās pārmaiņas tā piedzīvojusi 19. gadsimtā, kad tā pārbūvēta pēc Skotijas majestātiskās Balmorālas pils parauga.

Neogotikas stilā veidotu ēku ieskauj iespaidīga dabas varenība – meža parks 130 hektāru plašumā, kas, starp citu, tiek atzīmēts kā lielākais apvidū. Tajā atrodami ozoli, kļavas, kā arī liepas, kas glīti veido aleju līdz pilij.

Pilij blakus stalti stāv arī daudzas citas ēkas – 19. gadsimtā tur atradušās 57 akmens būves, bet līdz mūsdienām saglabājusies 41. No 2005. līdz 2011. gadam pilī notika restaurācijas darbi, kurā pils telpas tika atjaunotas interesentiem tīkamā veidolā. Tāpat jāpiemin, ka pils pirmajā stāvā piecās istabās iekārtots komponistam Eduardam Tubinam un viņa sasniegumiem veltīts muzejs.

Source

Tūrismagids

Tags

Akcija "Apceļo Baltijas pilis un muižas" Pilis un muižas Igaunija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form