Astoņi skaisti muižu un piļu parki, kas jāapciemo jau šovasar
Foto: Publicitātes attēli

Nav noslēpums, ka Latvijas muižas un pilis ir vareni skaistas, turklāt glabā īpašus stāstus. Tomēr arī skaisto ēku parkiem piemīt īpašs šarms, kas atspoguļojas gan citos ēku ansambļa elementos, gan apstādījumos, kas jo īpaši skaisti ir vasarā. Uz kurieni doties? Lūk, astoņi muižu un piļu parki, ko vērts apciemot.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krāslavas pils parks


Ap Krāslavas pili Daugavas ielejas nogāzēs savulaik tika iekārtots apmēram 22 hektāru liels ainavu parks. Mūsdienās tas saglabāts tikai ap pašu pili, taču tā dendroloģiskais sastāvs arī tagad ir ļoti plašs – ap 70 dažādu koku un krūmu sugu, "Tūrisma Gids" pastāstīja Krāslavas novada tūrisma informācijas centrā.

Astoņi skaisti muižu un piļu parki, kas jāapciemo jau šovasar
Foto: Inga Pudnika


Parkā ir atjaunota grota ar noslēpumaino "pazemes eju" un pils sargu – lauvu. No skatu laukuma pie pils paveras aizraujoši skati uz Daugavu un pilsētu. Mūsdienās parks ir iecienīta pilsētnieku un viesu pulcēšanās vieta.

Astoņi skaisti muižu un piļu parki, kas jāapciemo jau šovasar
Foto: Inga Pudnika


Pats grāfu Plāteru pils komplekss ir 18. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Kompleksa centrālās ēkas – grāfu Plāteru dzimtas rezidences celtniecība sākta ap 1765. gadu pēc arhitekta Antonio Parako projekta. Pils sienu interjera gleznojumi ir 18. gadsimta Latgales laicīgās arhitektūras izcilākais piemineklis. Pagaidām pils apmeklētājiem apskatāma tikai no ārpuses, bet kompleksā esošās saimniecības ēkas ir atjaunotas un ikdienā apdzīvotas.
Plašāk lasi te.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form