Brīnišķīgā Vilces muiža, kuru ieskauj fantastisks ainavu parks
Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Vilces upes gleznainajā krastā, līdzās Vilces dabas parkam, atrodas teiksmaina un vēsturiska 18. gadsimta 50. gados celta Mēdemu dzimtas muiža. Katra vieta Vilces pusē ir apvīta ar vēsturiskiem un mistiskiem nostāstiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muižu uzcēla viens no baronu Mēdemu dzimtas pārstāvjiem – Kristofs Dītrihs fon Mēdems ar sievu, grāfa Keizerlinga meitu Annu fon Keizerlingu. Pateicoties šīm laulībām, līdz pat šodienai Vilces muižas ieejas portālu rotā Mēdemu–Keizerlingu alianses ģerbonis, kas ir viens no vērtīgākajiem šāda tipa 18. gadsimta mākslas pieminekļiem Latvijā. Muiža tika pārbūvēta 19. gadsimtā, kad tā kļuva par Johana Frīdriha Vilhelma fon Hāna īpašumu, pastāstīja Jelgavas reģionālā tūrisma centra pārstāvji.

Pēc agrārās reformas, kad to saimniekiem bija jāpamet savas muižas, 1921. gadā ēkā tika iekārtota Vilces pamatskola, kas darbojas arī mūsdienās. Muižas kungu pilī izveidots arī tūrisma informācijas punkts un ekspozīcija par skolas un pagasta vēsturi, kā arī Vilces pagasta pārvalde.

Muižu ieskauj angļu ainavu parks, kas tālāk ieved dabas parkā "Vilce" – tā ir 144 hektāru platībā ar Zemgalei neraksturīgo pauguraino reljefu. Pa Barona taku var nokļūt līdz Vilces pilskalnam un atpūtas vietai Zaķu pļava.

Brīnišķīgā Vilces muiža, kuru ieskauj fantastisks ainavu parks
Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Tāpat kā Vilces muiža, arī parks ir apvīts ar neskaitāmiem nostāstiem un leģendām, kurās tiek atklāti senā laika tēli un dabas parādības mistiskā noskaņā.

Vilces muižas parkā ir iespējams sarīkot diska golfa sacensību turnīrus, jo pa visu teritoriju ir izvietoti 12 grozi. Diska golfa diskus ir iespējams iznomāt Vilces tūrisma informācijas punktā, iepriekš pazvanot un piesakot.

Tāpat iespējams pastaigu padarīt interesantāku ar izzinošiem dabas spēļu elementiem – "Izzini Vilces dabas parka retās un īpaši aizsargājamās augu un dzīvnieku sugas". Ekskursijas laikā būs iespējams uzspēlēt putnu ligzdošanas spēli, salikt Vilces dabas parkā dzīvojošo aizsargājamo augu un kukaiņu lielformāta puzles, izjust ar tausti, smaržu un garšu dabas piedāvātās bagātības, pildīt uzdevumus, ar dažādām aktivitātēm izpētīt apkārtējo dabas parku.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form