Ievērojamas muižas un pilis Gaujas nacionālajā parkā
Foto: Krists Spruksts

Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorija ir bagāta ar pilīm un muižām, kas apvītas ar senām leģendām un nostāstiem, kur ceļot laikā un izbaudīt varenu gadsimtu apdvestu klusumu aristokrātu vēsturiskajās rezidencēs. GNP tūrisma biedrība "Enter Gauja" iepazīstina ar astoņiem brīnišķīgiem namiem šajā apkārtnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Liepas muiža

Ilgstoši pamestā Liepas muiža ("Lindenhoff") Priekuļu novadā ir atdzimusi. Liepas muiža tika dibināta 1672. gadā. Tajā darbojusies gan viena no latviešu skolām, gan kalpojusi kā mājvieta vairāk nekā 10 muižniekiem un baroniem, piedzīvojot ļoti raibu vēsturi. Savu nosaukumu muiža ieguvusi no Liepas mājas, kas tika nojaukta, ceļot lepno muižu.

Mūsdienās muiža ir zināma kā mākslas terapijas kūrorts. Katrs malks tīrā meža gaisa ir kultūras un mākslas caurstrāvots, sniedzot iespēju izbaudīt Liepas muižas kultūrvēsturisko mantojumu, kas tapis trīs gadsimtu garumā. Muižas pagalmu rotā diži ozoli, bet parka taciņas ļauj izbaudīt parkā izvietotos dārza dizaina objektus. Muižas teritorijā atrodas septiņi senie muižas dīķi, kuros atspoguļojās debesis un apkārtnes ainavas.

Ievērojamas muižas un pilis Gaujas nacionālajā parkā
Foto: Krists Spruksts

Teritorijā ir vairāk nekā trīsdesmit apskates vietas un ir iespēja izpētīt mākslas darbus – doties uz Radošuma māju, Akmensdārzu, Iesala un alus darītavu, izstaigāt Liepu aleju, pazust un atrasties labirintā, ielūkoties Spoguļdīķa dziļdomīgajā ūdens acī un iepazīt mākslas objektu "Džetti spirāle", kā arī atklāt vēl daudzas citas muižas īpašās vietas.

Muižnieka ēkā ierīkoti moderni, eleganti, dabiskām sajūtām piepildīti un ērti numuriņi nakšņošanai, kur no logiem paveras muižas apkārtnes gleznas.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form