Kur doties rudenīgās ekskursijās tepat Pierīgā?
Foto: Publicitātes foto

Rudens skolas laikā nav iedomājams bez superīgām ekskursijām klasesbiedru lokā. Esam apkopojuši ieteikumus, kur aizbraukt ekskursijā rudens brīvlaikā kopā ar klasi, vai draugu vai ģimenes lokā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mārupes novadā

Ziemassvētku kauju piemiņas vietas, kas atrodas Babītes pagastā,Antiņu kapsētas apkaimē. Ziemassvētku kauju piemiņas vietas ir nozīmīga kultūrvēsturiska teritorija. Tīreļu purvs un Ložmetējkalns ir vieni no labāk saglabātajiem 1. Pasaules kara kaujas laukiem. Pieejama atpūtas vieta un skatu tornis. Kara muzeja filiālē "Ziemassvētku kauju muzejā", kas atrodas
Jelgavas novada Valgundes pagasta "Mangaļos", iespējams iepazīties ar vēsturiskajiem notikumiem sīkāk.

Eskursijas skolēniem piedāvā ceptuve SIA "Lāči", Pieteikšanās ekskursijām: mob.tālr. +371 29256676, tālr. +371 66047555, e-pasts: izklaide@laci.lv. Iespēja uzkāpt putnu vērošanas tornī un doties tūju labirintā. Iepazīt putnu taku līdz skatu tornim.

Ekskursijas "Annas Koku Skolā" – iespēja iepazīt dabas vērtības, stāsts par kokiem. Programma "Mazais dārznieks", kuras ietvaros iemācīsies saklāt gultu augiem – pirms sēt un stādīt, sagatavosi augsni, pēc iemaņu apgūšanas braukšanai ar traktoru iegūsi "Mazā dārznieka" traktora vadīšanas tiesības, zaļā trase, melnā trase – braukšana pa dažādu grūtību trasēm, pikniks, ballīte un citas jautrības. Piesakies! Tel: +371 20278471, info@kokuskola.lv

Ekskursijas uz Medema purvu ar purva kurpēm, Ilze Ozola, stāsts par purva dabas vērtibām un kūdras izstrādi, 26432014, www.purvaakademija.lv.

Ekskursijas uz Cenas tīreli, www.purvabrideji.lv, Kristaps Kiziks, 20120101.

Ķekavas novadā

Kempings un skvoša dārzs "Zanzibāra" piedāvā aizraujošas aktīvās atpūtas programmas mežā skolēnu ekskursijām. Piedāvājumā ir dažādas programmas un tās visas notiek brīvā dabā, bet ar iespēju daļu aktivitāšu veikt zem jumta lietus gadījumā.

Ķekavas novadpētniecības muzejs piedāvā skolēniem dažādas muzejpedagoģiskās programmas gan par karikatūrām, gan dažādiem simboliem, gan senajiem darba rīkiem un daudz ko citu.

Saimniecība "Dabas zirgi" ir īpaša vieta ar īpašiem zirgiem. Šeit viss ir saskaņā ar dabu. Saimnieībā iespējams doties ekskursijā un uzzināt vairāk par zirgiem, zirgu kopšanu un saimniecības stāstu.

Ogres novadā

Špakovska parks Ogrē

Platība 5,9 ha. Šeit aug vairāk nekā 400 sugu koki un košumkrūmi un parks ir skaists visos gadalaikos, augstākajā vietā atrodas skatu tornis, uz kuru ved kāpnes ar 100 pakāpieniem, parkā ierīkotas vairākas takas. Ieeja parkā ir bez maksas. Ekskursijas un ugunskura vietas izmantošana – par ziedojumiem un iepriekš piesakoties.

Dobelnieku briežu dārzs

Atrodas Ogresgala pagastā un ir ģimenes saimniecība, kas nodarbojas ar briežkopību. Zemnieku saimniecībā var apskatīt un pabarot staltbriežus, doties pastaigā. Apmeklējumu vēlams iepriekš saskaņot.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs

Piedāvā apskatīt pamatekspozīciju "Pietura Ogre", ekskursijas muzejā un pa pilsētu, kā arī dažādas muzejpedagoģijas programmas, aizraujošas brīvā laika pavadīšanas un izglītošanās iespējas dažādām mērķauditorijām - bērnudārzu audzēkņiem, skolēniem, ģimenēm ar bērniem.

Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" Tīnūžu pagastā

Pamatekspozīcija veltīta latviešu strēlnieku kaujām pie Mazās Juglas 1917.gada septembrī. Muzejā apskatāmas iepriekš nepublicētas fotogrāfijas, ieroči, uniformas un dažādi kauju vietās atrasti priekšmeti. Papildus ekspozīcijai, tiek veidotas arī izstādes.

Atpūtas un izglītības parks "IKS park" Ikšķilē

Šeit iespējams iepazīties ar plašu ārstniecības augu kolekciju, kas izkārtota atsevišķās dobēs, pēc to ietekmes uz cilvēka organismu. Apmeklētājiem pieejams minigolfa laukums, dabas klase un mini zoo "Lauku sēta". Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

Latvenergo Enerģētika muzejs Ķegumā

Muzeja pamatekspozīcijā tiek piedāvāts un var iepazīties ar Latvijas enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna vēsturi un attīstību, kā arī ļauties radošām un izzinošām izklaidēm, saliekot interaktīvu puzli un uzzinot vairāk par Daugavas hidroelektrostacijām. Piesakies ekskursijai šeit: https://latvenergo.lv/lv/piesakiesekskursijai

Birzgales pagasta muzejs "Rūķi"

1926. gadā celtajā jaunsaimniecības "Rūķi" mājā ģimenēm draudzīgā atmosfērā bērni iepazīst mazo rūķu stiķus un niķus. Bet pieaugušie – atklāj plašā Birzgales pagasta bagāto kultūrvēsturi. Pastāvīgajā ekspozīcijā senākie ir pārakmeņojušies gliemežvāki laikiem, "kad dzīvnieki raka Daugavu". Hercoga Jēkaba īpašumi , Lindes muiža, 18. gadsimta ievērojamā literāta, lingvista, Lindes - Birzgales draudzes mācītāja G.F.Stendera darbs , Tautas eposa "Lāčplēsis" autora A.Pumpura atmiņas – tā ir tikai neliela daļa no informācijas, kuru saņemot, ikviens apmeklētājs no muzeja aiziet dvēselē bagātāks. Iepriekšēja pieteikšanās pie muzeja vadītājas - tālrunis 65034195; 26605359

Ķeguma muzejs

Muzejā apskatāmas dzejnieka, tulkotāja, rakstnieka, grāmatu izdevēja un mākslinieka Jāzepa Osmaņa un rakstnieces, prozaiķes Regīnas Ezeras ekspozīcijas. Iepriekšēja pieteikšanās pa mob. 28442744, 25454947.

Māla darbnīcas "Dzīvais māls" Ķegumā

Sniedzam radošās darbnīcas, kāzu pieturas, ekskursijas māla pasaulē un individuālus pasūtījumus. Iespēja iegādāties keramika darbus. To organizē māksliniece Aina Zagorska, kas pārstāv Latgales keramikas tradīcijas. Darbojas dažādās tehnikās. Tālr. +371 29321337, +371 27752929. Visi pasākumi pēc iepriekšēja pieraksta.

Dabīgā augu kosmētika "CADE" Ķegumā

Uzņēmums "Cade" savus produktus rada iedvesmojoties no Latvijas dabas, priežu mežiem un tautasdziesmām. Tas ražo ēteriskās eļļas, augu maisījumus, ziedu ekstraktus un citus veselībai un skaistumam neparastus produktus. Ir iespēja apmeklēt uzņēmumu un pašiem izjust un apskatīties ražošanas procesus, gūt pozitīvas emocijas un uzzināt jaunu par augu pasauli. Iepriekš piesakoties var vienoties par apmeklējumu: +371 29403760 (Solvita Kūna)

"Un:Te candles" sveču darbnīca Ķegumā

Uzņēmums piedāvā ieskatu sveču pasaulē. Veikaliņā, kurā radīta īpaši harmoniska atmosfēra, ir iespēja iegādāties dažādu krāsu gammu, lielumu parafīna sveces, skaistus svečturus. Ir iespēja arī pieteikties uz sveču darināšanas meistarklasēm, kur pieredzējušu meistaru vadībā varēsiet izgatavot krāšņas sveces un iepazīties ar gatavošanas tehnoloģiju. Pieteikšanās pa tālr. 22011989, 26167184

Ropažu novadā

Saules taka Sauleskalnā

"Sauleskalnā", ejot Saules taku, ir iespējams iepazīt latviskās zīmes, kuras katra iezīmē konkrētus latviskos svētkus, kas pakārtoti saules gājumam. Taku iespējams iziet trīs veidos: vienkārši pastaigājoties; ar krustvārdu mīklas minēšanu, atbildes meklējot informācijas stendos; izspēlējot spēli "Saulītei pa pēdām". To var spēlēt ikviens interesents bez vecuma ierobežojuma ar noteikumu, ka komandā jābūt vismaz vienam dalībniekam, kurš prot lasīt. Tomēr galvenokārt tā paredzēta ģimenēm un skolas vecuma bērniem. Komandā vēlams ne vairāk kā 4–5 dalībnieki (var veidot vairākas komandas). Spēles "gidu" (noteikumus) un atribūtus (bumbiņu un rakstāmo) pirms spēles jāmeklē pie "Sauleskalna" saimniekiem.

Olaines novadā

Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutš

Apskatāma autentiska blindāža oriģinālajā atrašanās vietā, šaujamtorņa fragments un piemiņas vieta Brīvības cīņu un Pirmā pasaules kara varoņiem.

Pirmā asfalta velotrase

Pierīgā un vienīgā šāda veida trase, kura ir integrēta pilsētvidē – esošā priežu parkā. Velotrase ir 220 metrus gara, tā veido apļveida trasi ar dažāda augstuma kalniņiem, virāžām un rampām. Tā ir paredzēta dažādiem ripojošajiem braucamrīkiem – BMX, MTB, balansa velosipēdiem, ielas velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, skeitbordiem, longbordiem, bet pa to nav atļauts braukt ar motorizētiem braucamrīkiem. Velotrase ir piemērota ikvienam interesentam – bērniem, pieaugušajiem, pieredzējušiem sporta profesionāļiem, kā arī iesācējiem.

Olaines Mežaparks

Viena no iecienītākajām atpūtas vietām , kur ir dabīgi augošs priežu mežs ar labiekārtotu vidi. Atpūtnieku ērtībām izbūvētas nojumes un āra grili, bērniem izveidota "Meža kaķa" trase, Baskāju taka un bērnu rotaļu pilsētiņa.

Jaunolaines ciemata ūdenskrātuve "Mežezers"

Starp ezeru un Smerdūkļa grāvi ved taka, iekārtota arī atpūtas vieta. Jaunolaines ciemata ūdenskrātuve "Mežezers" visā tās garumā atrodas blakus Smerdūkļa grāvim.

Salaspils novadā

Nacionālais botāniskais dārzs

Šeit atrodas lielākā augu kolekcija Baltijā ar vairāk nekā 14 000 augu dažādību. Platība – 129 ha, tajā vienu pie otras varētu novietot 28 Nacionālās bibliotēkas ēkas. Viens no lielākajiem dendrārijiem ZA Eiropā. Dārzs ar mainīgajām ainavām un daudzveidīgajm augu kolekcijām ir iecienīta izglītības un atpūtas vieta visa gada garumā. Tematiskas ekskursijas un lekcijas, nodarbības skolēniem, iespējas riteņbraucējiem, nūjotājiem un visiem aktīvas atpūtas cienītājiem. Jaunums – audiogids! Dārza teritorijā izveidotas piecas pastaigu takas, no kurām četras āra ekspozīcijās, bet viena – oranžērijā. Audiogida stāstījumu iespējams klausīties secīgi, sekojot norādēm, kas izvietotas NBD teritorijā un tas pieejams piecās valodās – latviešu, krievu, angļu, vācu un lietuviešu. Pieejams rotaļlaukums un piknika vietas, kā arī iespējas rīkot kāzas un citas svinības. Ideāla vieta fotosesijām.

Tematisks līnijveida maršruts kājāmgājējiem "Salaspils dižie un īpašie koki"

Ar 14 veicamajiem uzdevumiem. Maršruta garums – 6,3 km. Paredzamais izpildes laiks: 2-2,5 h. Uzdevumu izpildei nepieciešams viedtālrunis un pildspalva. Iepazīsti Salaspils kokus un uzzini daudz interesanta, piemēram, kurš koks savvaļā aug Ziemeļamerikā, bet labi iedzīvojies ir arī Salaspilī; kur atrodas koki, kurus ir iestādījuši Latvijas valsts bijušie prezidenti? Maršruts lejupielādei pieejams šeit.

Daugavas muzejs

Vienīgais upes vēsturei veltītais muzejs Baltijā. Šeit skatāma Latvijas likteņupes Daugavas un Salaspils novada kultūrvēsture. Unikāli materiāli par Latvijas senāko vēsturi. Muzeja teritorijā atrodas vecais parks ar dižkokiem, elpu aizraujošiem skatiem uz Daugavu un Doles salas dabas parku. Jaunums – brīvdabas ekspozīciju papildinājusi Vecpidiņu dižpriede, kuras stumbrā savulaik bijusi iecirsta bišu dore. Otrs jaunums – "Ceļojums pa Daugavu: 360* skatu taka". Virtuālo skatu torņu taka Daugavas muzejā šobrīd ļauj iepazīt 10 vietas Daugavas krastos no Krāslavas līdz Daugavgrīvai. Visi 10 punkti izvietoti muzeja parkā, takā uz krasta. Punkti kā QR kodi izvietoti uz stilizētiem robežakmeņiem. Skatu taka ir pieejama jebkurā gadalaikā jebkuram muzeja apmeklētājam, izmantojot personīgās viedierīces Daugavas muzeja darba laikā.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form