Labākie restorāni Tallinā: 'Michelin Red Guide' un 'White Guide Nordic'
Foto: Visit Tallinn

Vai meklējat ideālu vietu Tallinā, kur ieturēt vakariņas? Vai vēlaties izbaudīt patiesi lielisku garšas pieredzi galvaspilsētā? Tad noteikti izlasiet "Michelin" un "White Guide Nordic" restorānu ceļvežu ieteikumus.

close-ad

Sarkanais ceļvedis "Michelin Guide"


2022. gadā pasaules slavenākā "Michelin" restorānu ceļveža inspektori izmēģināja Igaunijas restorānus, un tagad 31 igauņu restorāns ir pieminēts šīs rokasgrāmatas jaunākajā numurā, ieskaitot pirmos restorānus Baltijas valstīs ar vienu "Michelin" zvaigzni: "Noa Chef' s Hall" un "180° by Matthias Diether". Ar zaļo zvaigzni ir atzīmēti restorāni, kas fokusējas uz ilgtspējīgu pieeju ēdienu gatavošanā. Savukārt restorāni, kur laba virtuve ir apvienota ar saprātīgām cenām, ir pagodināti ar Bib Gourmand ieteikumu.

Viss sākās pirms vairāk nekā 100 gadiem, 1889. gadā Mazajā Francijas pilsētā Klermontā-Ferrandā, kur brāļi Andrē un Eduards Mišleni nodibināja savu pasaulslaveno riepu uzņēmumu. Viņiem bija skaidrs priekšstats par Francijas automobiļu rūpniecību laikā, kad valstī bija mazāk nekā 3000 automašīnu. Lai palīdzētu autovadītājiem, brāļi Mišleni sagatavoja nelielu restorānu ceļvedi sarkanā krāsā, kurā bija informācija par riepu maiņu, degvielas uzpildīšanu, ēdienu un atpūtu. Gadu desmitiem, pieaugot interesei tieši par restorāniem, brāļi nolīga vērtētāju komandu, kas anonīmi tos apmeklēja.

Šobrīd "Michelin" ceļvedis ir aptvēris gandrīz 40 valstis četros kontinentos, iesakot vairāk nekā 15 000 atzītu restorānu, no kuriem aptuveni piektā daļa ir novērtēta ar zvaigznēm.

White Guide Nordic


Šis ir prestižs restorānu gastronomijas ceļvedis Ziemeļvalstīs. "White Guide" novērtē ēdienus, dzērienus, pakalpojumus, atmosfēru un iestādes iezīmes, taču, protams, ēdiens visvairāk ietekmē gala rezultātu. Balstoties "White Guide Nordic" metodikā, igauņu restorāni pirmo reizi tika vērtēti 2015. gadā.

Saskaņā ar šī gastronomiskā gida klasifikāciju restorāni ir sadalīti četrās kategorijās: starptautiskais meistarlīmenis, meistarlīmenis, ļoti augsts līmenis un augsts līmenis.

Tallinā ir 71 restorāns, kas ieguvis dažādas kategorijas. Jāatzīmē, ka "180° by Matthias Diether", kas ir nopelnījis vienu "Michelin" zvaigzni, ir atzīmēts arī šajā ceļvedī augstākajā kategorijā (Global Master Level).

Vai šis jūs uzrunāja? Ja vēlaties uzzināt visu Tallinas restorānu sarakstu, kas iekļauti "Michelin" un "White Guide Nordic" ceļvežos, dodieties uz ceļojumu vietni visittallinn.ee.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.