Septiņi Tallinas muzeji, kas atrodas unikālās vietās
Foto: Visit Tallinn

Vai zināt, ka Tallinā iespējams apmeklēt virkni Eiropas un pat pasaules līmenī unikālu muzeju, kas atrodas ēkās ar pārsteidzošu vēsturi?

close-ad

Izvēlei tiek piedāvātas aizraujošas izstādes viduslaiku aizsardzības būvēs, burvju izgudrojumu pasaule 100 gadu senā slepenā zemūdeņu rūpnīcā, izstādes 80. gadu kulta bārā vai pat debesīs!

"Kiek in de Kök" un aizsargkonstrukcijas

Spēcīgais 15. gadsimta tornis "Kiek in de Kök", bastiona pazemes ejas, Jaunavas tornis ar tā pārsteidzošo vēsturi, Zirgu staļļa tornis un Lühike jalg (Īsa kāja) ielas vārtu tornis veido aizsargkonstrukciju kompleksu – fortifikācijas muzeju vairāk nekā 500 metru garumā. Vienkārši pastaigājieties no viena torņa uz citu pa viduslaiku sienu un pamielojiet acis ar vienu no satriecošākajiem skatiem uz galvaspilsētu!

Nigulistes muzejs

Viens no nedaudziem Ziemeļeiropas muzejiem, kas atrodas baznīcas ēkā. Pēc rūpīgiem remontdarbiem muzejs atkal ir atvērts, un viens no galvenajiem jaunumiem ir stikla lifts, kas ved uz skatu platformu, no kuras paveras plašs skats uz vecpilsētu, Tallinas līci un visām četrām pasaules malām. Tā ir otrā atrakcija vecpilsētas teritorijā uzreiz pēc Biezās Margaritas torņa, kur ir pieejams lifts un iespēja skatu laukumā viesoties cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

VDK cietuma kameras

Uzmetot aci elegantajai jūgendstila ēkai, nevienam ne prātā neienāktu, ka tieši no šejienes sākās daudzu tūkstošu cilvēku moku un sāpju ceļš. Padomju gados šīs dzīvojamās mājas pagrabi ilgstoši tika izmantoti kā cietuma kameras, un tagad tos var apmeklēt tie, kam interesē šis Igaunijas skumjais, vēsturiskais periods. Mūsdienās lielākā daļa ēkas pilda savu sākotnējo funkciju, proti, kā dzīvojamais nams, savukārt tā pirmajā stāvā atrodas vīna bārs un restorāns.

Igaunijas jūras muzeja Hidroplānu osta

Populārākā galvaspilsētas muzeja vēsture meklējama pagājušā gadsimta sākumā, kad Tallinas līča krastā kā daļa no Pētera I Jūras cietokšņa tika uzcelti hidrolidmašīnu angāri. Tā laika betona brīnums izskatās pārsteidzoši gaisīgs pat mūsdienu kontekstā: majestātisko griestu kupolu čaulu vidējais biezums ir tikai astoņi centimetri. Šobrīd ēkā izvietots viens no lieliskākajiem Ziemeļeiropas jūras muzejiem – Hidroplānu osta, kur var apskatīt īstu 1930. gadu zemūdeni. Jaunākā pagaidu izstāde "Venēcija – jūras karaliene" sniedz pārskatu par Venēcijas vēsturiskajiem attīstības posmiem.

Izgudrojumu fabrika "Proto"

Ēkas vēsture ir tikpat interesanta kā blakus esošās Hidroplānu ostas vēsture: 1912. gadā divi Pēterburgas uzņēmēji – Emanuels Nobels (slavenā Alfrēda Nobela brāļadēls) un Arturs Lesners – radīja šeit svarīgāko tā laika cariskās Krievijas zemūdeņu būvniecības rūpnīcu. Šodien lietuves cehā atrodas Eiropā unikāls virtuālās realitātes centrs, kur ar tehnoloģiju palīdzību atdzimst gadsimtu seni izgudrojumi.

Mākslas muzejs KUMU

Vai zināt, ka viena no iemīļotākajām Tallinas apskates vietām arī ir daļēji izbūvēta akmens klintī, precīzāk – Lasnamäe kaļķakmens nogāzē? Pārlaicīgais KUMU muzejs, kas uzcelts 2006. gadā pēc somu arhitekta Pekka Vapaavuori projekta, ieguvis daudzas slavenas arhitektūras un muzeju nozares balvas. Nesen šī ēka debitēja Holivudas kinematogrāfā: muzeja ātrijs tika attēlots kā izdomāta brīvosta Oslo starptautiskajā Kristofera Nolana trillerī "Tenet" (Warner Bros. Pictures, 2020), kas saņēma "Oskara" balvu par labākajiem vizuālajiem efektiem.

Tallinas televīzijas tornis

Tieši šeit atrodas visaugstākais vaļējais skatu laukums Ziemeļeiropā! 314 metrus augstā būve, kas uzbūvēta speciāli 1980. gada Maskavas Olimpisko spēļu burāšanas regatei, ir augstākā ēka Tallinā, no kuras virsotnes paveras panorāmas skats uz visu apkārtni. Kā vēsta leģenda – skaidrā laikā varot ieraudzīt pat Helsinkus!

Viena no populārākajām atrakcijām apmeklētāju vidū ir pastaiga pa pašu torņa malu. Tornī strādā arī restorāns ar lielisku panorāmas skatu uz Tallinu.

Vai šis jūs uzrunāja? Dodieties uz ceļojumu vietni visittallinn.ee un lasiet vairāk par šīm unikālajām vietām, un uzziniet, kur tās atrodas un kāds ir to darba laiks.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.