Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Meža veltes mūsu ikdienā:
oriģināli darinājumi no koka un ne tikai

Foto: "Ovi Wood" publicitātes foto
Dabīgais koks un dabas elementi arvien biežāk ienāk mūsu ikdienā – ne vien mēbeļu un koka karošu veidolā, kā ierasts, bet arīdzan oriģinālos interjera priekšmetos, aksesuāros, bērnu rotaļlietās u.c. Piedāvājam iepazīties ar Latvijas uzņēmumiem, kas darina oriģinālas lietas no koka un ne tikai, godinot gan Latvijas dabas bagātību un spēku, gan nesot tās vārdu plašajā pasaulē.
No Cēsīm līdz plašajai pasaulei
Cēsnieki Jānis un Sandra Pilāberi sāka divatā ar virtuves koka dēlīšiem, taču nu 17 cilvēku sastāvā viņi ražo dizaina elementus un bērnu rotaļlietas no koka, ko eksportē uz aptuveni 50 valstīm. "Duck Woodworks" lepnums un bestselleris ir balansa šūpuļdēlis "Džo" – daudzpusīga attīstošā rotaļlieta no liekta saplākšņa, kas kalpo arīdzan kā rehabilitācijas un fitnesa instruments. Visa ražošana notiek abu dzimtajā pilsētā Cēsīs, taču patlaban viņi koncentrējas uz eksporta tirgu (99,9%), jo no Latvijas, pateicoties valsts atbalstam jaunajiem uzņēmējiem un e-komercijai, iespējams "tikt klāt" visai pasaulei.
Foto: "Duck Woodworks" publicitātes foto
Dabas klātbūtne ikdienā
"Ovi Watch" ir jauna dizainera Ivo Asna sapnis, kas no Liepājas Mākslas un dizaina skolas diplomdarba projekta ar pūļa finansējuma atbalstu transformējies veiksmīgā biznesā, kas veiksmīgi darbojas jau 35 pasaules valstīs. Visi "Ovi Watch" rokaspulksteņi ir filigrāns roku darbs, kas tiek darināti no tīkkoka, ķiršu koka, ozolkoka, kļavas koka, gobas, riekstkoka u.c. "Ovi Watch" mērķis ir izgatavot augstas kvalitātes unikālus koka laikrāžus ar dabas pieskārienu, kas ik dienu atgādinātu par dabas klātbūtni un nozīmi mūsu dzīvē. Visi materiāli ir iegūti no ilgtspējīgām mežsaimniecībām, kas gādā par mežu atjaunošanu.
Foto: "Ovi Wood" publicitātes foto
Dabīgs skaistums
"Dabas Rotas" ir ar mīlestību un atbildību izgatavotas 100% no dabas materiāliem – no materiāla, kam pamatā kaņepju un sojas pupiņu eļļa, kas ir nealerģisks un ekoloģiski drošs materiāls. "Dabas Rotu" māksliniece Dana Purviņa uzskata, ka atgriešanās pie dabas ir atgriešanās pie sevis un visi rotās izmantotie materiāli tiek vākti, apzinoties dabas vērtību un neizjaucot dabisko kārtību. Viņa darina dabas velšu iedvesmotas rotaslietas un aksesuārus: caurspīdīgus auskarus un kaklarotas ar koku lapiņām, ziediņiem, pieneņpūkām u.c., bet atsevišķa kolekcija ir veltīta mežam. Cik neatkārtojama ir pati daba, tik neatkārtojamas ir "Dabas Rotas" – divas vienādas neatradīsiet.
Foto: "Dabas Rotas" publicitātes foto
Tradīcijas jaunās skaņās
"Ewart Woods" ir sociāli atbildīgs uzņēmums, kas no koka izgatavo usb zibatmiņas, izgaismotus koka spoguļus, koka kastītes, vīna dāvanu kastes un turētājus, burtu dekorus, kāzu dekorus, attīstošās bērnu rotaļlietas u.c. Uzņēmums ar aizrautību un lielu mīlestību izturas pret kokapstrādi, kas latviešiem ir asinīs, taču viņu mērķis nav vis iet senču pēdās, bet piešķirt kokam jaunu veidolu, radot estētiskus un funkcionālus dizaina priekšmetus, kas piešķir mājoklim (un ne tikai) dabisku un oriģinālu elpu.
Foto: "Ewart Woods" publicitātes foto
Skaistais, kas radīts tepat
"Kokradis Wood Design" ir mazs ģimenes uzņēmums Zemgalē, kas no visas sirds tic koka spēkam un kura kaislība ir radīt, tāpēc ražo oriģinālas koka un stikla dāvanas, prezentācijas materiālus, suvenīrus, balvas, dekorācijas u.c., iepriecinot ar saviem veikumiem gan lielus, gan mazus, veidojot gan individuālus pasūtījumus, gan piepildot vesela uzņēmuma vēlmes. Kā vēsta paši kokmeistari: "Mūsu mērķis ir ar katru dienu augt, paplašinot mūsdienīgu produktu sortimentu, lai iepriecinātu klientus un apmierinātu vajadzības pēc skaistā, kas radīts tepat Latvijā!"
Foto: "Kokradis Wood Design" publicitātes foto
Sajust dabas spēku
"Dekoru Fabrika" ir Latvijas uzņēmums, kura mērķis ir ienest mazliet no dabas mūsu ikdienā, darinot unikālas un dabīgas dāvanas, suvenīrus un dekorus no koka (daži no tiem arīdzan apveltīti ar meža aromātu vai latvietim tik tuvajām spēka zīmēm). Atsevišķs tieši kokapstrādei veltīts rūpals ir "Woody" – rokām darināti koka aksesuāri, kas ir atgādinājums apstāties ikdienas skrējienā un kaut uz mirkli sajust visapkārt esošo dabas spēku. Vai tie būtu gaumīgi koka auskari ar ziedu rakstiem, eleganti koka tauriņi, vai cakainas brošas – dabas pieskāriens garantēts!
Foto: "Dekoru Fabrika" publicitātes foto
Latvijas "zaļais zelts"
"Solid Wood Gifts" sauklis ir "Mēs par jēgpilni pavadītu laiku kopā!" un no Latvijā augušiem kokiem – mūsu zemes "zaļā zelta" – ražo spēles, puzles un galvlaužus lieliem un maziem – gan no Latvijā auguša koka, gan arī glābjot eksotisku cēlkoku atgriezumus. It visus "Solid Wood Gifts" darinājumus ir iedvesmojuši un arīdzan testējuši pašu bērni, tāpēc tie visi ir rūpīgi izstrādāti līdz smalkākajai niansei. Puzles, konstruktori, attīstošās rotaļlietas, pacietības spēles un prāta mežģi – viss, kas nepieciešams kvalitatīvai un jautrai kopābūšanai ar pievienoto vērtību.
Foto: "Solid Wood Gifts" publicitātes foto
Projekta ''Zūdam kokos'' veidotāji: saturs – Kristīne Melne, Kārlis Dambrāns, Sabīne Košeļeva, Kitija Balcare, Toms Olups, Viesturs Radovics, foto – Kārlis Dambrāns, Viesturs Radovics, Andra Čudare, Toms Olups, Kristīne Melne, Sabīne Košeļeva, dizains – Martina Sergejeva, Ilze Vanovska, Natālija Šindikova, izstrāde – Karīna Sabecka, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte - Liene Lacberga, publiskā sektora komunikācijas vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.