Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: DELFI

Galvenais uzņēmumā ir nevis mašīnas, bet cilvēki!

Jau 22 gadus Olga Krušinska strādā uzņēmumā “Zieglera Mašīnbūve”, kas Daugavpilī atklāts 1997. gada 1. decembrī. Tas ir daļa no Vācijas “Ziegler” ģimenes uzņēmuma, tādēļ no paaudzes paaudzē tiek nodotas rūpes par saviem darbiniekiem un apziņa, ka tas nav tikai darbs, bet dzīvesveids.

Šobrīd uzņēmums pieder Martinam Cīgleram, kura ģimene 1923. gadā atklāja elektroiekārtu veikalu un pēc kāda laika nolēma paplašināties, tādēļ ķērās pie lauksaimniecības iekārtu ražošanas. Pirmais produkts bija īpaši dozatori, bet šobrīd tiek ražoti arī kultivatori, rapša dalītāji, kukurūzas pļāvēji, transporta ratiņi un cita tehnika.

"Mēs piedāvājām ko tādu, ko Latvijā 90. gadu beigās un 2000. gadu sākumā vēl neviens cits nepiedāvāja – veselības apdrošināšanas polises," stāsta “Zieglera Mašīnbūve” pārstāve Olga Krušinska.

Kad Martins Cīglers 90. gados vēlējās iegādāties ražotni kādā no Baltijas valstīm un viesojās Latgalē, Olga palīdzēja ar tulkošanas darbiem, jo brīvi pārvalda gan vācu, gan krievu valodu. Lemjot par labu Daugavpilij, Olgu pieņēma darbā kā personāldaļas vadītāju, līdz 2000. gadu sākumā viņa kļuva par ražotnes vadītāju, bet pirms sešiem gadiem stājās pie uzņēmuma vadības grožiem. Šobrīd “Zieglera Mašīnbūves” darbības pamatvirzieni ir mašīnbūve, metālapstrāde un automobiļu detaļu ražošana, šajā gadā tiks uzsākts automobiļu rekonstrukcijas pilotprojekts. Pati valdes locekle gan smej, ka “Mercedes” automašīnu atjaunošana drīzāk ir Cīglera hobijs, jo darba jau ir pilnas rokas – saražoto produkciju eksportē uz 18 valstīm Eiropā, Āzijā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Lai gan Cīglers Daugavpilī viesojas tikai dažas reizes gadā, var just, ka “Ziegler” ir ģimenes uzņēmums. “Viņš pats teica, ka vispirms jādomā par kolektīvu, tādēļ mēs piedāvājām ko tādu, ko Latvijā 90. gadu beigās un 2000. gadu sākumā vēl neviens cits nepiedāvāja – veselības apdrošināšanas polises. Jā, sākumā cilvēki nesaprata, kāpēc tas ir svarīgi, un atteicās no apdrošināšanas, tā vietā lūdzot piemaksu pie algas. Tomēr mēs nepadevāmies, jo zinājām, ka ir vērts ieguldīt veselībā. Pēc pāris gadiem darbinieki novērtēja šo bonusu un paši vaicāja, vai tad nākamgad arī būs apdrošināšana,” atklāj Olga. 

Sākumā cilvēki nesaprata, kāpēc tas ir svarīgi, un atteicās no apdrošināšanas, tā vietā lūdzot piemaksu pie algas. Tomēr mēs nepadevāmies, jo zinājām, ka ir vērts ieguldīt veselībā. Olga Krušinska

Veselības apdrošināšanu 100% apmērā “Ziegler” apmaksā pilnīgi visiem saviem darbiniekiem neatkarīgi no ieņemamā amata, jo darbinieku veselība uzņēmuma vadībai ir ārkārtīgi svarīga. AAS BALTA polise iekļauj arī apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem, medicīnisko izziņu kārtošanu, maksas operācijas un vakcīnas. “Ja darbinieks vēlas potēties, teiksim, pret gripu vai ērču encefalītu, viņš to dara uz apdrošināšanas rēķina.” Tāpat “Ziegler” darbinieks var izvēlēties arī sportiskas aktivitātes – baseina, trenažieru zāles vai aerobikas apmeklējumu, vai arī zobārstniecības pakalpojumus. “Vēl arī brilles, masāžas, sanatorijas! AAS BALTA piedāvājums ir ļoti plašs, tādēļ visa kolektīva vārdā varu teikt, ka mūsu sadarbība ir ļoti veiksmīga. Esmu pārliecināta – ja darbinieks regulāri seko līdzi savai veselībai, viņš slimo retāk. Un, protams, mēs kā darba devējs esam ļoti ieinteresēti, lai darbinieks neslimotu,” uzsver valdes locekle.

Kā vēl vienu bonusu Olga norāda to, ka AAS BALTA piedāvā veselības apdrošināšanu arī darbinieku radiniekiem. “Visiem ir vecāki, kādam ir brāļi un māsas, bet šobrīd iegādāties individuālu apdrošināšanu īsti nevar. Mēs varam piedāvāt trīs veidu polises radiniekiem atkarībā no viņu vecuma un finansiālajām iespējām.”

"Galvenais uzņēmumā ir nevis mašīnas, bet cilvēki, tādēļ lielākais uzsvars tiek likts uz personālu. Laimīgi cilvēki arī uzņēmumu padara veiksmīgu."

Pirms diviem gadiem ar dziesmām un dejām nosvinēta uzņēmuma divdesmit gadu jubileja, uz kuru bija aicināti arī sadarbības partneri un piegādātāji, tādēļ jautrība valdījusi līdz pat rīta gaismai. Apaļas jubilejas te ir cieņā, jo, nostrādājot 5, 10, 15 vai 20 gadus, darbinieks par to saņem prēmiju. “Mēs to saucam par uzticības prēmiju, jo saprotam – jo ilgāk darbinieks te strādā, jo vairāk savas pieredzes un kvalifikācijas velta uzņēmumam.” Darbinieku ieguldījums tiek novērtēts ne tikai ar veselības apdrošināšanu, bet arī 13. algu un dāvanām svētkos. Padomāts arī par darbinieku bērniem, kas īpaši gaida Jaunā gada un 1. septembra sveicienus. “Izrādot lojalitāti pret uzņēmumu, motivāciju un ražīgi strādājot, cilvēki var arī ļoti labi nopelnīt. Tādēļ var just, ka cilvēki patiešām mīl savu darbu. To stāstot, mani pārņem lepnums, ka mums ir tik izcili darbinieki!” priecājas Olga Krušinska. Kolēģi gadu gaitā kļuvuši tikpat tuvi kā ģimenes locekļi. Un sev mīļiem cilvēkiem taču gribas sniegt labāko, tādēļ arī AAS BALTA piedāvājums atzīts par visatbilstošāko. “Šajā sadarbībā jūtu ne tikai profesionālu attieksmi, bet patiesas rūpes no AAS BALTA puses!”

“Zieglera Mašīnbūves” ražotie auto novietošanas sensori tiek uzstādīti populārākajos auto modeļos, turklāt gadā tiek saražoti 45 miljoni šādu sensoru. Tādēļ daudz resursu vadība iegulda arī apmācībās: “Kvalificēts, vesels un uzticīgs darbinieks – tā ir uzņēmuma vērtība. Galvenais uzņēmumā ir nevis mašīnas, bet cilvēki, tādēļ lielākais uzsvars tiek likts uz personālu. Laimīgi cilvēki arī uzņēmumu padara veiksmīgu,” stāsta Olga Krušinska.

Piesakieties konsultācijai un saņemiet īpašu BALTA veselības apdrošināšanas piedāvājumu šeit!

Uzņēmuma finansiālais ieguvums,
iegādājoties veselības apdrošināšanu

Veselības apdrošināšana ir ekonomiski izdevīgs ieguldījums ar garantētu atdevi!

Salīdziniet uzņēmuma kopējās izmaksas, izmaksājot darbiniekam prēmiju vai iegādājoties veselības apdrošināšanu!

  pig IZMAKSĀJOT PRĒMIJU, EUR (NETO)* card Iegādājoties apdrošināšanu, EUR (NETO) **
 
Kopējā aprēķinātā nodokļu summa***    
Uzņēmuma kopējās izmaksas

* Aprēķinam ir tikai informatīvs raksturs, pieņemot, ka darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. Nav ņemti vērā individuāli mainīgie lielumi, piemēram, neapliekamais minimums un nodokļu atvieglojumi par apgādājamiem.

** Informacijai! Nodokļu atvieglojumi ir spēkā, ja darbinieka labā veikto apdrošinašanas prēmiju gada kopsumma nepārsniedz 10% no darbinieka bruto gada algas un 426.86 EUR.

*** Nodokļi aprēķināti no BRUTO summas. Aprēķinā iekļauta darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme, darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme.

Projekta ''Veseli darbinieki = efektīvs uzņēmums'' saturs tapis sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību BALTA. Foto – Kārlis Dambrāns un Sergejs Sokolovs, dizains – Artis Gulbis, izstrāde – Nikolajs Trubačistovs, projekta vadītājas – Marta Cīrule, Kristīne Melne, Liene Lacberga.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.