Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: Shutterstock

Veselā miesā vesels gars – kā darba devējs var rosināt darbiniekus izvēlēties veselīgu maltīti

Tu esi tas, ko tu ēd, vēstī sena tautas gudrība. Zināšanas par pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu iet rokrokā ar labu pašsajūtu un stipru veselību. Aizvien vairāk mūsdienīgi domājošu darba devēju rūpējas ne tikai par to, lai veicinātu darbinieku veselību, iegādājoties veselības apdrošināšanas polises, bet arī par to, kā panākt, lai kolēģi neslimotu gandrīz nemaz. Veselīgam uzturam ir būtiska nozīme, sevišķi birojos, kur cilvēki pavada garas stundas mazkustīgās pozās. Dietoloģe, asoc. profesore Laila Meija sniedz vērtīgus padomus, kā darba devējs var veicināt savu darbinieku veselīgas izvēles, kad runa ir par ēdienu.

Laikā, kad konkurence darba tirgū par labiem speciālistiem ir īpaši liela, rūpes par padotajiem un to veselību nenoliedzami ir darba devēja konkurētspēju veicinošs faktors. Tāpēc likumsakarīgi, ka veselības apdrošināšanas polises lielā daļā Latvijas uzņēmumu jau kļuvušas par standartu, ko darbinieki sagaida no darba devēja. Kā norāda apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) Personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja Sandra Pietkēviča, uzņēmumi arvien biežāk izvēlas saviem darbiniekiem polises ar plašāku un vispusīgāku segumu, jo ieguvums ir abpusējs – darbinieki novērtē darba devēja atbildīgo attieksmi un var labāk parūpēties par savu veselību, savukārt veseli darbinieki ir efektīvāki un var sniegt lielāku pienesumu uzņēmumam.

BALTA eksperte paslavē darba devējus, uzsverot, ka arvien vairāk uzņēmumu papildus veselības apdrošināšanas polisēm domā arī par veselīgas darba vides un paradumu veidošanu darba vietā. Viens no būtiskākajiem veselības stūrakmeņiem ir veselīgi ēšanas paradumi. Sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs nav brīnumlīdzeklis, kas pasargās no visa, taču ir svarīgs priekšnosacījums labas veselības veicināšanai, lai nenāktos slimot un izmantot dārgus ārsta pakalpojumus, medikamentus un kavēt darbu. Turklāt tas ne tikai vairo labsajūtu, bet arī uzlabo darba spējas.

Radīt apstākļus veselīgas maltītes ieturēšanai

“Ja darba devējs patiešām rūpējas par saviem darbiniekiem, ir virkne dažādu risinājumu, kā atturēt cilvēkus no neveselīgām uzkodām pie darba galda vai neregulārām ēdienreizēm,” stāsta dietoloģe Laila Meija, Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras asociētā profesore. Viņa savā profesionālajā ikdienā saskaras ar pacientiem, kuriem ir ļoti dažāda rocība un dažādi ēšanas paradumi. Eksperte atzīst – nauda noteikti nav galvenais arguments, kāpēc cilvēkiem izveidojas pavirša attieksme pret pilnvērtīgām maltītēm.

Foto: Shutterstock

Viens no izplatītiem aizbildinājumiem ir laika trūkums. “Ne visās darbavietās ir ēdnīcas, turklāt tad vēl arī ir jautājums, ko šajās ēdnīcās piedāvā. Ja cilvēks gribētu ēst veselīgi vai kontrolēt svaru, bet viņam pieejama tikai karbonāde ar majonēzes rūtiņu, viņš, iespējams, neēdīs nemaz vai arī ķersies pie ātrajām uzkodām, kas tikai šķietami ir veselīgākas par atraidīto majonēzi,” skaidro Laila Meija. Tāpēc viņas pirmais ieteikums – ja darbavietā ir sava ēdnīca, ir vērts pārskatīt ēdienkarti, komunicēt ar ēdinātāju, lai dotu cilvēkiem izvēles iespējas. Jābūt iespējai ēdienkartē iekļaut vairāk svaigu salātu un dārzeņu, jābūt pieejamai gaļai, zivij un pākšaugiem, kas nav “iemērkti mērcē” vai “iesēdināti panējumā”, jāmazina sāls un cukura daudzums ēdienos, jānodrošina garšvielu klāsts, ko cilvēks pats var pievienot pēc savas gaumes (arī atstājot iespēju pašam pievienot sāli vai cukuru atbilstoši saviem paradumiem).

Ja savas ēdnīcas nav vai darbinieki labprātāk uzticas pašu sakomplektētai pusdienu kastītei, labs risinājums ir virtuvītes vai virtuves stūrīša iekārtošana ar ledusskapi un iespēju ēdienu uzsildīt. “Te arī nevajadzētu par zemu novērtēt socializēšanās aspektu. Piemēram, vispāratzītajai Vidusjūras diētai, kas patiešām sniedz pārliecinošus veselības uzlabojumus, ir kāda būtiska īpašība – Vidusjūras valstīs cilvēki ietur maltītes labā kompānijā, izbaudot ēdienu un saskarsmi, nevis steidzīgi un vienatnē, nereti apēdot pārāk daudz vai pārāk ātri,” atzīmē Laila Meija, piebilstot – ja ir labs kolektīvs, kopīgas pusdienas ik dienu var izrādīties lielisks komandas saliedēšanas pasākums.

Uzkodas – ne tikai garšīgas, bet arī veselīgas

Arī tad, ja cilvēks ir kārtīgi pusdienojis, agri vai vēlu roka sniegsies pēc kādas uzkodas. Lai veicinātu veselīgu uzkodu kultūru, dietoloģe rosina darba devējiem parūpēties par darbiniekiem pieejamiem svaigiem dārzeņiem un augļiem, vai žāvētiem augļiem, riekstiem, dārzeņu čipsiem.

“Darbavietā līdz ar dzeramo ūdeni, kafiju un ikdienā nepieciešamajām kancelejas precēm noteikti ir vērts nodrošināt arī veselīgas uzkodas, ko patlaban, starp citu, piedāvā ne viens vien biroja preču piegādātājs. Pat tad, ja vēlaties kādam pateikt paldies vai iepriecināt noskumušu kolēģi, nav obligāti jāierodas ar konfekšu kasti vai cepumu turzu – ne mazāk prieka sagādās arī augļi vai ziedi,” iesaka Laila Meija.

Svarīgi atcerēties, ka uzturs ir mūsu “degviela”, kam ne tikai jāsniedz baudījums, bet arī viss nepieciešamais, lai mēs turētu līdzi ikdienas spraigajam ritmam Sandra Pietkēviča

Neveselīgi našķi bieži vien ir atbildīgi ne tikai par lieko svaru un veselības problēmām, bet arī ādas izskatu. Dermatologa konsultācijas ir vienas no visbiežāk apmeklētajām speciālistu konsultācijām, liecina BALTA atlīdzību pieteikumu statistika.

“Iemesli, kāpēc cilvēki dodas pie dermatologa, var būt visdažādākie. Apsveicami, ja veselības apdrošināšanas polise mudina regulāri un profilaktiski pārbaudīt ādas stāvokli, lai izvairītos no onkoloģiskām saslimšanām. Taču nav nekāds noslēpums, ka nepareizs vai nepilnvērtīgs uzturs veicina arī daudzas citas veselības likstas. Tāpēc svarīgi atcerēties, ka uzturs ir mūsu “degviela”, kam ne tikai jāsniedz baudījums, bet arī viss nepieciešamais, lai mēs turētu līdzi ikdienas spraigajam ritmam,” pauž Sandra Pietkēviča.

Radoši risinājumi – puse no veiksmes

Lai mudinātu darbiniekus ēst veselīgi, ne vienmēr ir vajadzīgas lielas pārmaiņas vai milzu ieguldījumi. Dietoloģe Laila Meija novērojusi, ka daudzi aicina speciālistus ar vieslekcijām viesoties savos uzņēmumos, lai izglītotu darbiniekus par veselīgu uzturu. Kā īpašu komandas saliedēšanas un kopīgas laika pavadīšanas aktivitāti viņa iesaka gatavošanas meistarklases – tiesa gan, labāk piesaistot arī uztura speciālistu, nevis tikai pavāra vadībā, jo pavāri tomēr primāri orientējas uz garšas niansēm un ne vienmēr līdz galam izprot veselīguma aspektus. “Jo radošāk šim procesam pieiesiet, jo jautrāk un interesantāk tas būs. Vislabākā motivācija ir sadarbība un mijiedarbība, pozitīvas pieredzes un labu recepšu apmaiņa,” saka Laila Meija.

Savukārt BALTA speciāliste Sandra Pietkēviča norāda – kamēr uz valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem mēdz būt rindas, bet maksas medicīna ne vienmēr ir visiem pieejama un arī pašu cilvēku attieksmei pret savu veselību jābūt atbildīgākai, darba devēji, kuri rūpējas par darbinieku apdrošināšanu, ir ieguvēji. Taču vēl vairāk iegūst tie, kuri rūpējas par savu darbinieku labsajūtu un veselību ikdienā un rosina uz fiziskām aktivitātēm, kamēr darbiniekam vēl nav radusies vajadzība kavēt darbu slimības dēļ.

Piesakieties konsultācijai un saņemiet īpašu BALTA veselības apdrošināšanas piedāvājumu šeit!

Uzņēmuma finansiālais ieguvums,
iegādājoties veselības apdrošināšanu

Veselības apdrošināšana ir ekonomiski izdevīgs ieguldījums ar garantētu atdevi!

Salīdziniet uzņēmuma kopējās izmaksas, izmaksājot darbiniekam prēmiju vai iegādājoties veselības apdrošināšanu!

  pig IZMAKSĀJOT PRĒMIJU, EUR (NETO)* card Iegādājoties apdrošināšanu, EUR (NETO) **
 
Kopējā aprēķinātā nodokļu summa***    
Uzņēmuma kopējās izmaksas

* Aprēķinam ir tikai informatīvs raksturs, pieņemot, ka darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. Nav ņemti vērā individuāli mainīgie lielumi, piemēram, neapliekamais minimums un nodokļu atvieglojumi par apgādājamiem.

** Informacijai! Nodokļu atvieglojumi ir spēkā, ja darbinieka labā veikto apdrošinašanas prēmiju gada kopsumma nepārsniedz 10% no darbinieka bruto gada algas un 426.86 EUR.

*** Nodokļi aprēķināti no BRUTO summas. Aprēķinā iekļauta darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme, darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme.

Projekta ''Veseli darbinieki = efektīvs uzņēmums'' saturs tapis sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību BALTA. Foto – Kārlis Dambrāns un Sergejs Sokolovs, dizains – Artis Gulbis, izstrāde – Nikolajs Trubačistovs, projekta vadītājas – Marta Cīrule, Kristīne Melne, Liene Lacberga.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.