"Bēdās tiek pārbaudīts, kurš ir draugs vai sabiedrotais, un kurš nav. Redzam, ka Krievija viņus, žargonā runājot, "uzmeta"," tā raidījumā "Komandcentrs" politikas pētnieks Andis Kudors raksturoja Armēnijas plānus mainīt savu ārpolitisko kursu uz Rietumiem. Krievijai nepatīk Armēnijā protestu rezultātā pie varas nākušais premjers Nikola Pašinjans un tā izvēlējusies "upurēt" gadiem ilgi iesaldēto Kalnu Karabahas konfliktu, cerībā tādējādi uzlabot attiecības ar Turciju un panākt, ka neapmierinātie armēņi gāž Pašinjanu, un pie varas nāk kāds Krievijai tīkamāks politiķis, viņš skaidroja.

Kudros raidījumā, jautāts par Krievijas motīviem, atgādināja, ka pašreizējais Armēnijas premjers Pašinjans pie varas nāca salīdzinoši demokrātiskā ceļā – caur masu protestiem. Kaut militārās drošības apsvērumu dēļ, no Krievijas orbītas viņš necentās attālināties, Pašinjans pašā Armēnijā uzsāka demokrātiskas reformas un labvēlīgāk izteicās arī par Rietumiem. "Tagad redzam – Krievija izvērš propagandu, ka viņš nav leģitīms līderis, ka viņš nodevis Kalnu Karabahu, kaut Pašinjans tieši gribēja cīnīties par to. Tagad notiek viens no Krievijas mēģinājumiem gāzt Pašinjana varu. Viņi gribētu viņu redzēt ejam, nevis nākam," skaidroja politologs.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Saturs veidots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Saturā paustie viedokļi nepārstāv Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas oficiālo nostāju. Eiropas Komisija nav atbildīga par saturā iekļauto informāciju.

EU fundingBECID

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!