Sekojot pārbīdēm valdībā, aizvadītajā nedēļā Saeimas priekšsēdētājas amatā Edvardu Smiltēnu (AS) nomainīja Daiga Mieriņa (ZZS). Par politiķes biogrāfiju un prioritātēm augstajā amatā raidījuma "Spried ar Delfi" speciālizlaidumā piektdien, 29. septembrī, pulksten 12 Mieriņu iztaujās žurnāliste Alina Lastovska.

Smiltēns Saeimas spīkera amatu zaudēja pēc tam, kad Valsts prezidenta vēlēšanām sekojušās koalīcijas paplašināšanas sarunas noslēdzās, "Apvienotajam sarakstam" un "Nacionālajai apvienībai" nonākot opozīcijā. "Jaunā Vienotība" izveidoja jaunu valdību ar "Zaļo un Zemnieku savienību" (ZZS) un "Progresīvajiem", un, pārdalot amatus, Saeimas priekšsēdētāja krēslu ieguva ZZS.

Sākotnēji partija Saeimas vadītāja amatam virzīja Gunāru Kūtri (ZZS), tomēr viņš neguva koalīcijas atbalstu, jo intervijās bija paudis pretrunīgus viedokļus par konsultēšanos ar apsūdzētiem miljonāriem.

Pēc Kūtra neveiksmes ZZS jau tajā pašā dienā kā nākamo kandidāti izvirzīja Mieriņu, kuru uzreiz arī ievēlēja Saeimas priekšsēdētājas amatā.

Mieriņas līdzšinējā pieredze galvenokārt saistīta ar darbu pašvaldībā – viņa vairāk nekā 12 gadu vadījusi Carnikavas novada domi, pēc administratīvi teritoriālās reformas kļuva par deputāti apvienotajā Ādažu novadā. Pērn septembrī Mieriņa ievēlēta 14. Saeimā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !