Janvāra sākumā Valsts meža dienests (VMD) saņēma informāciju par vilku uzbrukumiem mājdzīvniekiem Vilces pagastā, un izsniedza medību atļauju vilka nomedīšanai. Par vilku populāciju, medībām un citiem jautājumiem žurnāliste Alina Lastovska raidījumā "Spried ar Delfi" 18. janvārī sarunājās ar Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāju Valteru Lūsi un Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētāju Jāni Baumani.

Atbilstoši Medību noteikumiem zīdītāju medīšana ārpus noteiktajiem medību termiņiem ir pieļaujama, ja tas nepieciešams postījumu novēršanai, kā arī sabiedrības drošības un interešu aizsardzībai.

Vilks Latvijā ir īpaši aizsargājama ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos daudzumos.

VMD noteiktais maksimālais nomedījamo vilku skaits 2023./2024.gada medību sezonā ir 300 indivīdu, kas tika sasniegts 2023.gada 15.decembrī.

Kopumā 2023.gadā Latvijā reģistrēti 120 vilku uzbrukumi, kuros cietuši 597 mājdzīvnieki. Savukārt šogad reģistrēti divi uzbrukumi un cietuši divi mājdzīvnieki.

VMD atgādina, ka par vilku uzbrukumiem mājdzīvniekiem nekavējoties ir jāziņo tuvākajai mežniecībai, lai dienesta speciālisti faktu varētu atbilstoši fiksēt un pārbaudīt. Postījuma konstatēšanai palīdzēs arī iedzīvotāju uzņemti foto vai video materiāli ar pierādāmām koordinātēm. Izsniegt papildu vilka medību atļauju postījumu vietā ir iespējams tikai tad, ja vilka nodarīto kaitējumu ir apstiprinājušas dienesta amatpersonas.

Savukārt pērn rudenī Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena brīdināja par vilku baru reālajām briesmām Eiropā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !