Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tiks sagatavots un drīzumā virzīts izskatīšanai valdībā likumprojekts par Rēzeknes domes atlaišanu, pirmdien žurnālistus informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV). Par Rēzeknes domes atlaišanu un turpmākiem soļiem, par pārējo pašvaldību darbu un reģionu attīstību, kā arī citiem jautājumiem žurnāliste Alina Lastovska 28. februārī iztaujāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri Ingu Bērziņu (JV). Raidījumā piedalījās arī "Delfi" žurnālists Raivis Spalvēns.

Plānots izvērtēt iespēju ļaut Rēzeknes pašvaldību vadīt administratoram līdz 2025. gada pašvaldības vēlēšanām, nerīkojot Rēzeknes domes ārkārtas vēlēšanas, vēstīja aģentūra LETA. Intervijā Latvijas Televīzijai Bērziņa papildināja, ka tiek vērtētas abas divas turpmākās situācijas atrisināšanas iespējas - gan iespēja uzticēt Rēzeknes vadību speciālistu administrācijai līdz pat nākamajām pašvaldību vēlēšanām pēc ilgāk nekā gada, gan iespēja tomēr rīkot arī ārkārtas vēlēšanas.

Iecerēts, ka Rēzeknē administratora funkcijas varētu pildīt trīs pārstāvji, kuriem varētu būt kompetence finanšu, juridiskajā vai citās jomās, kas saistītas ar pašvaldības darbu.

Ņemot vērā, ka likumprojekts par Rēzeknes domes atlaišanu jāizskata valdībā un gala lēmums jāpieņem Saeimā, ātrākais, kad varētu tikt atlaista dome, varētu būt marta beigas, atzina Bērziņa.

Ministre informēja, ka ir aicinājusi prokuratūru izvērtēt Rēzeknes deputātu rīcību, nepieņemot pašvaldības budžetu.

Bērziņa skaidroja, ka prokuratūrai tiks lūgts vērtēt Rēzeknes pašvaldības, īpaši vietējās koalīcijas deputātu, rīcību un bezdarbību, nepieņemot sabalansētu budžetu līdz noteiktajam termiņam, 21. februārim. Kā būtisku problēmu, kas turpinās deputātu bezdarbības dēļ, ministre minēja to, ka turpina pieaugt pilsētas parādi nepieņemtā budžeta dēļ.

VARAM jau pašlaik strādā pie Rēzeknes domes atlaišanas likumprojekta, kas nebalstīsies emocijās, bet būs tiesisks un juridiski pamatots, norādīja ministre. Kā vēlākais termiņš Saeimas lēmumam par Rēzeknes domes atlaišanu būtu aprīļa sākums, atzīmēja Bērziņa.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!