Plašumā vēršas skandāls par iespējamiem seksuālas uzmākšanās gadījumiem Latvijas augstskolās. Cik nopietna ir situācija, kā to plānots risināt, un ko dara Kultūras ministrija, lai radītu drošu mācību vidi ar kultūru un mākslu saistītājās augstskolās, par to trešdien, 20. martā raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns sarunājās ar Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci un Latvijas Studentu apvienības prezidenti Lieni Levadu.

Kā ziņots, piektdien, 22. martā, notiks Mākslu un kultūras universitāšu sadarbības padomes pirmā sēde, kurā spriedīs par drošas mācību vides nodrošināšanu, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Lita Kokale.

Reaģējot uz informāciju par iespējamiem seksuālās uzmākšanās gadījumiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), padomē tiks uzklausīta JVLMA, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāvju informācija par veiktajiem pasākumiem drošas mācību vides nodrošināšanai, priekšlikumi tās uzlabošanai un lemts par tālākajiem soļiem.

Ja padome lems par nepieciešamām izmaiņām normatīvajā regulējumā, tālākās diskusijās par šo tēmu tiks iesaistīta arī Labklājības ministrijas, valdība un Saeima.

Kā vēstīja LTV, JVLMA ir saņēmusi iesniegumus par iespējamu tās pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm. Līdz šim disciplinārsods piemērots vienam pasniedzējam, vēl viens pasniedzējs atstādināts bez iespējām sazināties ar studentiem.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par JVLMA pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!