Eksperti par izglītībā darāmo: kvalitāte svarīgāka nekā attālums

Jaunās valdības deklarācijā iekļauta apņemšanās izstrādāt jaunu izglītības finansēšanas modeli, taču konkrēts solījums sakārtot skolu tīklu tajā vairs nav atrodams. Izglītības tehnoloģiju uzņēmuma "Edurio" Latvijas komandas vadītāja Lauma Tuča norāda – skolu tīkla pārskatīšana ir ļoti svarīgs darbs, kas ļautu citādāk izlietot izglītības nozarei paredzēto finansējumu, turklāt pētījumi apliecina, ka arī vecākiem svarīgāk par skolas tuvumu ir izglītības kvalitāte. Savukārt finansists un investors Ģirts Rungainis kritizēja līdz šim gauso rīcību, atgādinot, ka demogrāfiskos rādītājus un to, cik būs pirmklasnieku vai skolēnu vidusskolas vecumā, valsts zināja jau pirms vairākiem gadiem, bet rīcība nav sekojusi.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.