'Kāpēc' ar Olgu Dragiļevu: intervija ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu. Pilns ieraksts

Valdības dienaskārtībā šīs nedēļas svarīgākais jautājums ir Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) izvirzītās prasības par pedagogu algu celšanu un darba slodžu līdzsvarošanu, par ko tika panākta vienošanās pērn rudenī, kad tā brīža valdībai pēdējā brīdī pirms vēlēšanām izdevās novērst streiku. Šoreiz LIZDA paziņojusi, ka trīs dienu streiks, sākot no pirmdienas, 24. aprīļa, ir neizbēgams. Vai streiku varēja novērst un vai šonedēļ pieņemtie lēmumi atrisinās domstarpības starp valdību un skolotājiem? Par šiem un citiem aktuālajiem jautājumiem izglītības un zinātnes jomā "DelfiTV" raidījumā "Kāpēc" žurnāliste Olga Dragiļeva iztaujāja izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV).

Čakša, kura iepriekš vadījusi Veselības ministriju, izglītības un zinātnes ministres amatā darbojas kopš pagājušā gada 14. decembra, kad tika apstiprināta premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) jaunā vadība.

Ministre iepriekš izglītības jomā nav strādājusi, taču kā vienas no galvenajām prioritātēm savā darbā noteikusi vienotu skolu sistēmu, izvairoties no dalījuma latviešu un krievu skolās arī pēc pārejas uz mācībām tikai valsts valodā, un jaunu izglītības finansēšanas modeli, ar kura palīdzību panākt konkurētspējīgu atalgojumu skolotājiem un kvalitatīvu izglītību.

Konkurētspējīgs atalgojums ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc skolotāji pieteikuši streiku. LIZDA uzsver – pērn septembrī pirms vēlēšanām noslēgtā streika vienošanās nav izpildīta pilnībā, un šoreiz pēdējā brīdī, piektdienas pēcpusdienā, pieņemti noteikumi protestu vairs nespēs novērst, jo arodbiedrībai nepieciešams vairāk laika, lai rūpīgi izvērtētu, vai jaunie nosacījumi atbilst skolotāju prasībām.

Par skolotāju algām, par pāreju uz mācībām tikai valsts valodā, par sporta politiku un citiem tematiem skatieties raidījumā!

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.