'Kāpēc' ar Olgu Dragiļevu: intervija ar Nilu Ušakovu. Pilns ieraksts

Kopš ievēlēšanas Eiropas parlamentā "Saskaņas" līderis Nils Ušakovs attālinājies no Latvijas politiskās skatuves, kurā viņa vārdu un vadīto domi pavadīja virkne korupcijas skandālu. Kādas kļūdas pieļāvis Rīgā un kā vedies ar rīdzinieku interešu aizstāvēšanu Eiropas Parlamentā – par to piektdien, 29. aprīlī, raidījumā "Kāpēc" Ušakovu iztaujāja "DelfiTV" žurnāliste Olga Dragiļeva.

Rīgas mēra amatā Ušakovs pavadīja teju pilnus 10 gadus, līdz 2019. gada aprīlī tā brīža Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce viņu no amata atstādināja par "sistemātisku, bezkaunīgu likumu pārkāpšanu", vadot pašvaldības darbu. Šo lēmumu Ušakovs apstrīdēja tiesā, taču sūdzība tika noraidīta.

2019. gada maijā Ušakovs kā "Saskaņas" saraksta līderis tika ievēlēts Eiropas Parlamentā.

Par lēmumu kandidēt uz vietu Eiropas Parlamentā Ušakovs paziņoja 2019. gada februārī – mēnesi pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs bija veicis kratīšanu viņa darbavietā un dzīvesvietā. Ušakovs noraidīja pārmetumus, ka tādējādi cenšas aizbēgt no korupcijas skandāliem – viņš pauda, ka Eiropas Parlamentā aizstāvēšot rīdzinieku intereses.

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.