'Kāpēc' ar Olgu Dragiļevu: LGBT Latvijā – vai Saeima pieņems Civilās savienības likumu? Pilns ieraksts

Vai Saeima pieņems Civilās savienības likumu un vai pieņemtais regulējums atrisinās lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) problēmas, uz kurām norādījusi Satversmes tiesa? Par to raidījumā "Kāpēc" žurnāliste Olga Dragiļeva sarunājās ar Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāri Ilonu Kronbergu, rakstnieci un publicisti Ilzi Jansoni, kura patlaban tiesājas par savas ģimenes atzīšanu, kā arī ar Saeimas deputātiem Jāni Iesalnieku (NA), Inesi Voku (A/P) un Edgaru Tavaru (ZZS).

Partnerattiecību regulējums līdz izskatīšanai pēc būtības Saeimā nokļuvis pirmo reizi un pirmo reizi arī atbalstīts pirmajā lasījumā 31. martā.

Latvija ir viena no sešām Eiropas Savienības valstīm, kurās viendzimuma attiecības reģistrēt nav iespējams. Līdz šim vairākkārtēji mēģinājumi šādu regulējumu ieviest bijuši neveiksmīgi, jo pret to iebildušas konservatīvas organizācijas un politiķi, kuri uzskata, ka LGBT ģimeņu atzīšana apdraud tradicionālas vērtības.

Civilās savienības likumprojektu sagatavojusi Tieslietu ministrija, pildot Satversmes tiesas spriedumu. Vai tiesas spriedumu pildīs arī Saeima un kādas sekas būs, ja Civilās savienības likumprojekts netiks pieņemts – par to runāsim raidījumā.

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.