Levits: LKS balansē uz robežas, mēģinot palikt legālajā zonā

Politiskā partija "Latvijas Krievu savienība" (LKS) balansē uz robežas, tā mēģina palikt legālajā zonā, un tas ir tiesībsargājošo iestāžu uzdevums – raudzīties, vai partija šo legālo zonu nepamet, raidījumā "Kāpēc" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents norādīja, ka tiesībsargājošās iestādes šo jautājumu ļoti rūpīgi vērtē. LKS nostāja ir pilnīgi pretēja lielākās daļas latviešu nostājai, bet Latvija ir demokrātiskā valsts, un "tur ir zināms laukums, kurā var cilvēki var izteikties, bet laukumam ir robežas", skaidroja Levits.

Vērtējot LKS darbību, prezidents uzskata, ka pašlaik partija ir šī legālā laukuma iekšpusē, bet robežu pārkāpšanas gadījumā jautājumam ķersies klāt tiesībsargājošās iestādes. "Jāskatās, lai šī laukuma robežas tiktu ļoti rūpīgi sargātas," piebilda Levits.

Ja Saeima pieņemtu likumu, kas paredzētu noteiktā gadījumā aizliegt partijas darbību, un tas būtu pietiekami pamatos, Levits to izsludinātu, taču pieļauj, ka šis jautājumus nonāktu Satversmes tiesā (ST).

Kā ziņots, portālā "manabalss.lv" par aicinājumu pārtraukt LKS darbību sabiedrības iniciatīvu parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Iniciatīvu maija pirmajā pusē iesniedzis Gatis Auziņš, kurš ar šo rīcību vēloties "iedrošināt Latvijas likumdevēju radīt precedentu un iedibināt sistēmu acīmredzami pretvalstisku politisko un citu darbību apturēšanai Latvijā", kas esot jāsāk ar LKS kā politiskās partijas darbības pārtraukšanu.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.