Raidījums 'Kāpēc' ar Olgu Dragiļevu: ekskluzīva intervija ar 'Okean Elzy' līderi Svjatoslavu Vakarčuku. Pilns ieraksts

Kā rokgrupa "Okean Elzy" palīdz Ukrainai uzvarēt karā? Raidījuma "Kāpēc" viesis piektdien, 19.augustā, - grupas līderis Stefans Vakarčuks. 

"Okean Elzy" ir populārākā rokgrupa Ukrainā, tai ir plašs fanu loks ne tikai virknē Austrumeiropas valstu, bet arī Rietumvalstīs.

Grupas līderis Vakarčuks agrāk bijis arī Ukrainas Augstākās Radas deputāts, bet, kad viņa dzimtenē iebruka Krievijas karaspēks, mūziķis pieteicies teritoriālās aizsardzības vienībā.
Armijā Vakarčukam dots svarīgs uzdevums - muzicēt frontes līnijā, slimnīcās, kara drupās karavīriem un kara bēgļiem, lai iedvesmotu cilvēkus un palīdzētu smelties emocionālo spēku kara šausmu un grūtību pārvarēšanai.

Raidījuma "Kāpēc" jaunās sezonas pirmajā raidījumā piektdien, 19.augustā, žurnāliste Olga Dragiļeva sarunājās ar Vakarčuku par karu, viņa kalpošanu armijai, Ukrainas ceļu uz demokrātiju, tās iedzīvotāju un armijas spēku un pretošanos Krievijai.

Pirmo reizi kopš Krievija sāka uzbrukumu Ukrainai, "Okean Elzy" devušies Eiropas tūrē "Help for Ukraine", un 21. augustā mūziķi uzstāsies Rīgā, "Arēnā Rīga". Koncerttūres mērķis ir atgādināt Rietumvalstīm, ka karš joprojām turpinās un ka Ukrainai ir nepieciešams atbalsts, lai pretotos Krievijai, sargājot demokrātiju un brīvību arī ārpus valsts robežām. Koncertos iegūtie līdzekļi tiks novirzīti karā cietušajiem Ukrainas bērniem.

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.