'Viņi sāka mūs mīlēt, pirms vēl bijām ieradušies' – ukrainis par patvēruma meklēšanu Latvijā

Gadu pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma noskaņojums Ukrainas sabiedrībā ir dažāds. Daļai ukraiņu piezogas depresīva un apātiska sajūta, jo visi saprot, ka nav zināms, cik ilgi karš vēl turpināsies, un šī neziņa ir vissarežģītākā. Vienlaikus civiliedzīvotāji arī ir iemācījušies pakārtot dzīvi laika "logiem", kad ir pieejama elektrība, komunālie pakalpojumi, "DelfiTV" speciālizlaidumā situāciju raksturoja bērnu ārste Dana Isarova. Mūziķis Edgars Vilcāns, kurš pērn martā pārcēlās no Kijivas uz Latviju, atzīst, ka ir cilvēki, kurus karš Ukrainā ir izmainījis, tomēr daudzi cenšas saglabāt pozitīvu skatījumu uz dzīvi un tomēr ir cerība, ka jau drīz karš var beigties. Taču šis smagais laiks ļāvis piedzīvot arī iepriekš nepieredzētu labestību un dāsnumu, uzsver Vilcāns.

“Man izmainījās skats uz dzīvi, jo nezināju, ka cilvēki tā var palīdzēt. Es tiešām nezināju, ka cilvēks ir gatavs ielaist citu, svešu ģimeni pie sevis mājās un ļaut dzīvot tik ilgi, cik nepieciešams, iedot drēbes, ēdienu, naudu, ja vajag. Saprotu, ka situācija ir drausmīga, bet tiešām nezināju, ka cilvēki mēdz būt tik ļoti labsirdīgi,” raidījumā stāstīja Vilcāns, kurš kopā ar ģimeni patvērumu no kara atradis Latvijā.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.