'Komandcentra' sezonas noslēgums: kara pirmie mēneši, Ukrainas nākotne un Latvijas drošība. Pilns ieraksts

Kopš 24. februāra Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās nežēlīgi un asiņaini, tomēr spilgtu uzvaru un panākumu netrūkst arī Ukrainas aizstāvjiem - uzvara kaujā par Kijivu, Bilahorivkas "gaļasmašīna", "Moskva" nogremdēšana. Noslēdzot raidījuma "Komandcentrs" pirmo sezonu atskatāmies uz to, kā šie notikumi ietekmēja kara gaitu un vēršam skatu nākotnē. Ansis Īvāns studijā runā ar bloga "Vara bungas" autoru, Nacionālo bruņoto spēku rezerves kapteini Mārtiņu Vērdiņu, kurš raidījumā vairākkārt piedalījās pašā kara sākumā.

Krievijas iebrukums Ukrainā sākās 24. februārī, tās spēkiem virzoties uzreiz četrās frontēs - valsts austrumos, dienvidos un ziemeļos. Ātri krita Ukrainas dienvidu Hersonas pilsēta, tika aplenkta Mariupole un iebrucēju spēki pietuvojās Kijivai. Tomēr jau aprīļa sākumā visi iebruēju spēki no Kijivas apkaimes tika atvilkti un karadarbība norimās arī citās frontēs.

Pēdējās nedēļās Krievijai izdevies pārgrupēt spēkus un koncentrēt masīvu uzbrukumu Ukrainas austrumu Severdoneckas pilsētas apkaimē. Par spīti masīvajam pārspēkam, ukraiņu spēki turpina sīvi pretoties iebrucējiem un kontrole pār lielāko daļu pilsētas teritorijas jau vairākkārt mainījusies. Vienlaikus, arvien būtiskāku lomu aizstāvībā spēlē Rietumvalstu piegādātie ieroči.

Raidījums "Komandcentrs" kodolīgi vēsta par interesantākajiem un svarīgākajiem pasaules notikumiem. Raidījumā savus viedokļus pauž "Delfi" Ārzemju nodaļas žurnālisti, starptautisko attiecību pētnieki, kā arī cilvēki, kuri profesionālās vai personīgās pieredzes dēļ var kompetenti un interesanti spriest par dažādās pasaules malās notiekošo, kā ārzemju latvieši vai Latvijas diplomāti.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.