Kurā pusē karos 'ģenerālis ziema'? – 'Komandcentrā' pulksten 16 NBS majors Jānis Slaidiņš

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau precīzi deviņus mēnešus, un par spīti ukraiņu panākumiem, joprojām nekas neliecina, ka karš drīzumā varētu beigties. Dienām paliekot īsākām, bet laika apstākļiem - aukstākiem, arvien aktuālāks kļūst jautājums, kurā pusē šoreiz karos "ģenerālis ziema"? Ja iepriekš februārī sasalušo zemi centās izmantot uzbrūkošā Krievija, vai tagad sals nāks par labu pretuzbrukumā ejošajiem Ukrainas aizstāvjiem? Kuras puses karavīri ir labāk apgādāti ar siltu apģērbu? Un vai zemas gaisa temperatūras var ietekmēt arī bruņojuma efektivitāti, beidzot dodot kādai no pusēm izteiktu pārsvaru? Par to Ansis Īvāns raidījumā "Komandcentrs" pulksten 16 runā ar Nacionālo bruņoto spēku majoru, Zemessardzes štāba virsnieku Jāni Slaidiņu.

Pēc Hersonas atbrīvošanas 11. novembrī un tam sekojušajiem masīvajiem Krievijas raķešu uzlidojumiem strauji pavērsieni kara gaitā nav bijuši. Šobrīd abas puses stabilizē savas pozīcijas, bet militārie analītiķi paredz, ka Krievijas interesēs varētu būt karadarbības pierimums spēku atjaunošanai, kamēr Ukrainas - turpināt pretuzbrukumus, lai patriektu okupantus no pēc iespējas plašākām teritorijām, kamēr tie nav spējuši pilnvērtīgi apmācīt jauniesauktos karavīrus.

Raidījums "Komandcentrs" kodolīgi vēsta par interesantākajiem un svarīgākajiem pasaules notikumiem. Raidījumā savus viedokļus pauž "Delfi" Ārzemju nodaļas žurnālisti, starptautisko attiecību pētnieki, kā arī cilvēki, kuri profesionālās vai personīgās pieredzes dēļ var kompetenti un interesanti spriest par dažādās pasaules malās notiekošo, kā ārzemju latvieši vai Latvijas diplomāti.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.