'Leopard', 'Challenger', 'Abrams' – kurš labākais Rietumu tanks Ukrainai? 'Komandcentrā' pulksten 16

Pēc ilgas minstināšanās rietumvalstis beidzot apstiprinājušas tanku piegādes Ukrainai. Šogad tā saņems gan vācu "Leopard", gan britu "Challenger", gan ASV "Abrams" tankus. Kā šie tanku modeļi atšķiras viens no otra un no Krievijas bruņojuma? Cik spēcīgi un cik strauji tie izmainīs spēku samērus frontē? Par to Ansis Īvāns pulksten 16 raidījumā "Komandcentrs" runā ar Nacionālo bruņoto spēku majoru, Zemessardzes štāba virsnieku Jāni Slaidiņu.

Kaut Rietumos ražotie tanki neapšaubāmi ir kvalitatīvāki par modernizētiem padomju ražojuma "T-90" un citu modeļu tankiem, ko izmanto Krievija, tikai militārās tehnikas eksperti spēj prognozēt, cik liela militārā nozīmē šai kvalitātes atšķirībai būs. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis jau izteicies, ka viņa valstij būtu nepieciešami vismaz 300-500 tanki, lai veiksmīgi uzbruktu Krievijas nocietinātajām pozīcijām. Rietumvalstis kopumā līdz šim Ukrainai apsolījušas 321 tanku, kaut to modeļi un piegādes termiņi ir ļoti dažādi - no piegādes jau februārī, līdz pat nākamā gada sākumam.

Raidījums "Komandcentrs" kodolīgi vēsta par interesantākajiem un svarīgākajiem pasaules notikumiem. Raidījumā savus viedokļus pauž "Delfi" Ārzemju nodaļas žurnālisti, starptautisko attiecību pētnieki, kā arī cilvēki, kuri profesionālās vai personīgās pieredzes dēļ var kompetenti un interesanti spriest par dažādās pasaules malās notiekošo, kā ārzemju latvieši vai Latvijas diplomāti.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.