Vai un kad Ukrainu uzņems Eiropas Savienībā? 'Komandcentrā' pulksten 16

Vai tiešām Ukraina jau divu gadu laikā varētu kļūt par pilntiesību Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti? Kam jānotiek, lai tas būtu iespējams, un kādi ir galvenie šķēršļi tās ceļā? Un, protams, kā lielas un kara plosītas valsts iestāšanās, mainītu pārējo ES dalībvalstu, tostarp Latvijas, iedzīvotāju dzīves? Par to Ansis Īvāns pulksten 16 raidījumā "Komandcentrs" runā ar biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" prezidentu Andri Gobiņu.

Kaut Ukrainā turpina plosīties karš, situācija ir gana stabila, lai tās prezidents Volodimirs Zelenskis varētu doties retās ārvalstu vizītēs. Decmbrī viņš uzrunāja ASV kongresu, bet pagājušonedēļ apmeklēja vispirms Lielbritāniju, bet pēc tam ES sirdi Briseli. Tur Eiroparlamentā Zelenskis tika uzņemts ar ovācijām, un savā uzrunā pateicās ES par Ukrainai sniegto atbalstu, kā arī aicināja nodrošināt Ukrainai, kas ir ES kandidātvalsts, "ātrāko iespējamo pievienošanās procesu". Jāatgādina, ka arī neilgi pirms tam, janvārī Eiropas Komisijas prezidente Ursula fon der Leiena kopā ar 15 komisāriem apmeklēja Kijivu. Viņu vēstījums Ukrainas pusei gan bija, ka cerība iestāties ES divos gados ir pārlieku optimistiska. 

Raidījums "Komandcentrs" kodolīgi vēsta par interesantākajiem un svarīgākajiem pasaules notikumiem. Raidījumā savus viedokļus pauž "Delfi" Ārzemju nodaļas žurnālisti, starptautisko attiecību pētnieki, kā arī cilvēki, kuri profesionālās vai personīgās pieredzes dēļ var kompetenti un interesanti spriest par dažādās pasaules malās notiekošo, kā ārzemju latvieši vai Latvijas diplomāti.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.